Volný čas

Repliky nádraží

Repliky nádraží jsou k vidění na stanici Uhřice u Kyjova

V Brně je otevřena výstava modelových kolejišť, kterou pořádá Klub modelářů železnic Brno I. Součástí výstavy bude velké modelové kolejiště s modely skutečných stanic Ivančice, Náměšť na Hané a Rakšice. V měřítku TT bude k vidění modulové kolejiště s námětem dnes již zrušené trati Čejč - Ždánice, kde se návštěvníci mohou těšit na zmenšené repliky dobových stanic.

Letošní novinkou bude stanice Uhřice u Kyjova. Výstava bude probíhat v Brně od 5. do 29. listopadu 2015 (od čtvrtku do neděle) na ulici Křenová v areálu Alfa Properties.

Model trati Čejč - Ždánice

Na přehlídce miniaturních železničních tratí nebude chybět ani model populární trati Čejč - Ždánice, kterou vytvořili mladí modeláři. „Protože cílem našich klubových kroužků pro mládež není pouhé hraní si s vláčky, stanovili jsme si skutečnou předlohu našich budoucích modelů. Volba padla na trať číslo 256, Čejč - Ždánice,“ říká Jiří Veselý, předseda KMŽ Brno. Jedná se o lokální trať místního významu vedoucí od odbočky ze stanice Čejč přes Klobouky u Brna do Ždánic, městečka ležícího na úpatí Chřibů. Trať vede převážně po polích, lze na ní však najít malebná nádraží či jiná zákoutí.

Uhřice u Kyjova

Tradiční výstavy se každoročně účastní nejen vášniví milovníci železničních tratí, ale také studenti či žáci základních škol či prarodiče s vnoučaty. „Loňská výstava překonala naše očekávání. Zúčastnilo se jí přibližně 3000 návštěvníků, což nás velmi potěšilo a hlavně inspirovalo. Proto jsme se rozhodli návštěvníkům nabídnout více a ukázat jim novinku v podobě stanice Uhřice u Kyjova,“ dodává Veselý. Zahájení podzimní výstavy modelových železničních tratí proběhne ve čtvrtek 5. listopadu v budově 24C v areálu Alfa Properties na ulici Křenová.

Výstava modelových kolejišť