Zdraví

Dukanova dieta

Chcete vědět, jak nejrychleji zhubnout bez nežádoucího jojo efektu? Pierre Dukan pro vás sestrojil zajímavou dietu, při které nemusíte počítat kalorie. Navíc nebudete mít hlad, výběr potravin je velmi rozmanitý a pestrý!

Užitek z nadbytku bílkovin

Jedná se o hyperproteinovou dietu založenou na přírodních a zdravých způsobech. Jedině tímto způsobem si je člověk schopen udržet váhu bez nezdarů s výkyvy a dalšími tělesnými příznaky. Funguje na čtyrfázovém principu. V prvních dvou fázích zhubnete raketovou rychlostí, ale pozor, pro stabilizaci váhy je nutné dodržet i další dvě fáze - konsolidace (přidáváte postupně další potraviny, např. sýr a celozrnný chléb s porcí ovoce nebo zeleniny) a stabilizace, které není již tak striktně řízená. Můžete si tu dopřát i to, na co máte třeba chuť.

Rychlý úbytek hmotnosti je dán tím, že se řídíte určitými pravidly. Tělu se dostává vysokého přívodu čistých bílkovin z masa, ryb, vajec, atd. po dobu 10 dnů a v další fázi přibíráte i zeleninu (okurky, zelený salát, papriky, cukety, ale i houby - vše vlastní nízký obsah škrobů). Dosáhnete tak své vysněné váhy. Hlavní úlohou bílkovin v podobě ovesných otrub bojujete nepřímo i proti vzniku obezity!

Co vlastně budete konzumovat?

Dieta je založena na 100 potravinách, které tvoří 68 bílkovin a 32 druhů zeleniny. Tato skladba potravin se pro vás stane gurmánskou záležitostí. V jídelníčku se naučíte konzumovat hlavně maso - libové hovězí, vepřové, telecí, ale i játra, ryby, drůbež, atd. Oblíbíte si nízký obsah tuku, na chuti to není znát (šunka, krůtí a kuřecí maso, vejce). Mimo těchto živočišných bílkovin je potřeba tělu nabídnout i ty rostlinné, např. tofu, seitan a nízkotučné mléčné výrobky. Bylinky jsou povoleny, a co se týče tekutin, nejlepší je voda, ale i jiné nekalorické nápoje. Toto kouzlo objevily hlavně francouzské ženy, které jsou krásně štíhlé.