JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Otec malého Matěje popisuje, na co se připravit, když máte v ložnici novorozence. Přidává svoje tipy pro lepší spánek.

Přišel jsem o 2 hodiny spánku denně, říká otec malého Matěje

Koukáte na novorozence a srdce se vám dme hrdostí. Připravte se však na krušné časy, dítě vás nenechá v noci vyspat.

“Časem jsem se naučil usnout kdykoliv a kdekoliv,” říká majitel marketingové agentury Martin, který je otcem malého Matěje. V následujícím článku poradí ostatním otcům, na co se připravit.

Začátek byl nadějný

Prvních pár dní vše vypadalo slibně. Novorozenec spal dlouho, ale to se rychle změnilo. “Matěj nejdřív spával s námi v posteli a později v dětské postýlce v ložnici. V prvních týdnech byla moje žena dost unavená a tak jsme se v uspávání střídali,” vzpomíná Martin.

Odvykačka z kojení je nejhorší

Nejméně se vyspal v období, když jeho žena přestávala kojit. “V noci jsem k němu vstával já, aby si odvykl. Trvalo to 7 až 10 dní,” popisuje. Matěj se budil asi každé 2 hodiny a uspávání zabralo minimálně 20 minut. “Přerušovaný spánek je mnohem horší než krátký spánek,” zpětně hodnotí otec.

Dítě uspával u seriálů

Po čase se začalo miminko pravidelně budit ve 4 hodiny ráno. Rodiče si hlídání rozdělili. “Jinak bych se zbláznil a žena taky. Ona s ním byla vzhůru od 4 do 5 a já ho pak přebral do 6. Uspával jsem ho a koukal u toho na seriály,” říká Martin.

První rok a půl je nejnáročnější

Po roce a půl, kdy Martin denně přišel průměrně o 2 hodiny spánku, se situace zlepšila. Nyní má Matěj 22 měsíců a brzy oslaví 2. narozeniny. Chlapec vstává mezi půl šestou a půl sedmou ráno a v noci se už v noci tolik nebudí. “V sobotu s ním vstává žena, v neděli já. Každý den se vyspí dobře alespoň jeden z nás,” popisuje Martin.

Dítě však není robot a každé miminko má jiné spánkové návyky. “Někteří muži jsou nočního buzení ušetření. Jejich dítě nebolí břicho nebo se tolik nebudí,” dodává otec.

Po svých zkušenostech Martin ostatním otcům radí:

  • V uspávání se střídejte.
  • Používejte špunty do uší.
  • Pokud se potřebujete dobře vyspat třeba před dlouhou cestou, jděte spát do obýváku.

S kvalitní matrací se otcové lépe vyspí

Neovlivníte, kolikrát se vaše dítě za noc vzbudí. Proto se zaměřte na věci, na které vliv máte. Z nich je nejdůležitější dobrá matrace. S výběrem té správné vám pomůže konfigurátor.

Otec malého Matěje popisuje, na co se připravit, když máte v ložnici novorozence. Přidává svoje tipy pro lepší spánek.

Přihlášení do klubu