JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Skleníky a potravinová soběstačnost

Skleníky a potravinová soběstačnost

Skleník, skleníky. Potravinová soběstačnost. Ten kdo to myslí se zahrádku vážně, uvažuje o skleníku.


Skleník u rodinného domu zvyšuje úrodu, snižuje pracnost při pěstování zeleniny a ovoce, a snižuje náklady na chemii a hnojení. Prodlužuje dobu pěstování zeleniny klidně až do nekonečna, pokud je vytápěný a přizpůsobený pro celoroční provoz.

Skleník na zahradě

Skleník přitom nemusí být jen na zahradě. Může být i na střeše, nebo může být součástí domu – jako zimní zahrada. Tím pádem vám zvětšuje i obytný prostor. Ve Španělsku jsou zimní zahrady – skleníky i součástí „sociálních“ bytů, slouží k produkci potravin. Soběstačnosti obyvatel. Pokud chceme snížit pracnost a zvýšit úrodu, je dobré orientovat se na nové technologie. Tedy hydroponické pěstování nebo aeroponické pěstování.

Aerponické skleníky a BIO potraviny

Aerponické skleníky se často umísťují i do sklepních prostor. Samozřejmě, je nutno jim svítit. Pro běžného občana bude asi nejvýhodnější Akvaponický skleník. Akvaponický skleník má cca 10 x vyšší úrodnost, než běžný skleník. Navíc, kromě zeleniny produkuje i maso. Může produkovat BIO kvalitu. Tedy BIO potraviny. To je dnes silně rostoucí trend. Mít a provozovat takový skleník může znamenat trvalý příjem do rodinného rozpočtu. Přitom, pro prodej doma vypěstovaných potravin platí zjednodušená legislativa. Vzhledem k tomu, jaká je dnes cenová a kvalitativní úroveň potravin v marketech, budou skleníky, dříve či později, u každého domu. „Zdraví máte jen jedno.“ A kvalita potravin má zásadní vliv na Vaše zdraví.

Skleníky nemusí být drahé. Pokud jej například vyrobíte jako prodloužení domu, odpadají vám, pomalu 3 stěny. Skleníky mohou být skleněné, nebo plastové.

S pevnými základy, nebo jen montovanými základy. Dnes se používají i skleníky s tepelnou solární akumulací, pro celoroční provoz, bez vytápění. Vytápí je slunce. Někdy se spojují s bazénem. Pak se snižuje spotřeba chemie na skleník, majitelé tvrdí, že to je díky chlorování vody. Život s rostlinami v interiéru je nejen nádhernější, zdravější, ale díky potravinové produkci i levnější. A bohatší.

Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj:www.masterenergy.cz

Související články:
Soběstačné domy

Přihlášení do klubu