JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Jak prodat nemovitost v 5 krocích

Jak prodat nemovitost v 5 krocích

Plánujete prodat nemovitost, ale nevíte, co všechno je nutné zařídit? Připravte se na několik základních kroků, které je nutné splnit, než se prodej uskuteční.

1. Co prodáváte?

Prodej pozemku, domu nebo bytu se liší. Ze začátku si proto ujasněte, co prodáváte a zjistěte si všechny potřebné informace. Ověřte si všechny právní informace a podívejte se do katastru nemovitostí, který vám pomůže odhalit, jestli nemovitost například není zatížena exekucí nebo na ní nejsou zapsána věcná břemena.

2. Odhad ceny a skutečná tržní cena

Odhad ceny nemovitosti se většinou liší od skutečné tržní ceny, za kterou je výhodné nemovitost nabízet. Například cena realit v Plzni se mění a záleží i na lokalitě, ve které se nemovitost nachází. Nechte si nemovitost ocenit přímo od realitního makléře a zeptejte se, jaké ho k tomu vedly důvody. Stanovení příliš vysoké ceny totiž může ve výsledku vyústit v prodej pod skutečnou tržní cenou.

3. Připravení na prodej

Ukliďte, upravte všechny drobné nedostatky a pozvěte si někoho z realitní kanceláře, aby vaši nemovitost vhodně nafotil. Reprezentativní snímky značně zvyšují pravděpodobnost osobní prohlídky. A čím více osobních prohlídek, tím je vyšší šance, že se váš prodej bytu povede.

4. Reklama

Při výběru dobré realitní kanceláře, která se specializuje na prodej domů a bytů, si nemusíte s dobrou reklamní prezentací dělat starosti.  Vhodný popisek, registrace do řady inzertních katalogů a propagace vaší nabídky by měla být samozřejmým servisem.

5. Příprava smlouvy

Přípravu smlouvy můžete opět nechat na své realitní kanceláři nebo si jí můžete nechat sestavit přímo do právníka. Pokud se v tomto oboru nevyznáte, rozhodně se nepouštějte do tvorby vlastní smlouvy.

A je hotovo!

Uzavřeli jste smlouvu, peníze byly připsány na váš účet a teď už vás čeká pouze nezbytné papírování a odvedení daně z prodeje nemovitosti.

Jak prodat nemovitost v 5 krocích 

Přihlášení do klubu