JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Kontejnery

Pracovní kancelář ve vaší zahradě

Bydlíte v rodinném domě a zároveň v něm i vykonáváte své zaměstnání? Vaše okolí vám závidí, ale „práce z domu“ má i své stinné stránky.


Výhody jsou samozřejmě hlavní předností takového zaměstnání. Sami si určujete pracovní dobu, šéf se vám nedívá přes rameno, jste doma, ve svém prostředí. Můžete se stravovat domácí kuchyní, cesta do práce netrvá ani minutu

Tento způsob má ale i své nedostatky. Chybí pracovní kolegové, na člověka působí osamocenost. A právě to může být pro někoho velký problém. Schází motivace a práce z domu se mnohdy vyznačuje nižší produktivitou. Zvlášť ženy během dne vidí, co je potřeba udělat v domácnosti a mnohdy od zaměstnání „odbíhají“ k domácím povinnostem. Do klasického zaměstnání odcházíme ráno a přicházíme večer na místo, kde si odpočineme a uvolníme se. Ale co se stane, když se prostředí, které sloužilo k našemu odpočinku, změní v naše zaměstnání? Aby vám tohle všechno nepřerostlo přes hlavu, je třeba si vytvořit pevný řád.

Pracovní místo

Za prvé – vytvořte si pracoviště. Sdílíte-li domácnost s manželem, partnerem, dětmi – potřebujete pro práci klid. Nečekejte, že budou chodit kolem vás po špičkách, pokud s notebookem sedíte v obývacím pokoji nebo jídelně. Nemáte-li volnou místnost, zkuste např. ložnici a vytvořte si tam svůj pracovní kout.

A zajímavá inspirace ze zahraničí: V Anglii je oblíbeným místem pro domácí kancelář zahrada. K její realizaci nepotřebujete stavební povolení. Nemá v zemi zabudovány základy a k její výstavbě se použijí sanitární kontejnery. Dobrý nápad, nemyslíte? Malá místnost velikosti zahradního domku, tepelně izolovaná, prosvětlená denním světlem pomocí velkých oken. Topení nebo klimatizace se sem dá nainstalovat, vnější obložení dřevem se do zahrady skvěle hodí. Jestliže potřebujete po několika letech vybudovat místnost pro setkání se zákazníky, kontejnery vám umožní flexibilně rozšířit užívanou plochu. Interiér zařízený v minimalistickém moderním duchu a přitom originální industrial vaše klienty příjemně překvapí.

Pracovní doba

Práce z domu svádí k nepravidelnosti. To co nestihnete během dopoledne a hlavně odpoledne, kdy se rodina vrací ze školy, ze zaměstnání, ze zájmových kroužků – doháníte večer a v noci. Je třeba si zavést pokud možno pevnou pracovní dobu. Přijmout domov jako formu zaměstnání. Určete si čas pro práci např. 8-17 hod, v poledne pauzu. Vstaňte ráno o dvě hodiny dříve, než s prací začnete a vyjděte ven mimo dům. Na procházku se psem, doprovoďte děti nebo partnera, zajděte do obchodu. Nasnídejte se a teprve potom pusťte počítač. Největší chybou je, když ráno vstanete a první co uděláte, je otevření pracovní e-mailové pošty.

Co si obléci do práce?

Výzkumy ukázaly, že lidské psychice velmi pomůže, když se doma převléknete, jako byste šli do práce mimo dům. Zůstanete-li v teplákové soupravě, sníží to produktivitu vaší práce. A nejhorší varianta je pracovat v pyžamu. Máte na sobě to, v čem odpočíváte a vaše výkonost je na bodu mrazu. Oblečete-li se do práce, vcítíte se do role zaměstnance a bude se vám i lépe pracovat.

I když na zahradě nebudete mít skladové kontejnery přebudovány na kancelář, vaše práce z domu může být efektivní a méně stresující.

Související články:

Kontejnery jsou bydlením blízké budoucnosti
Bydlení s náladou léta

Kontejnery - pracovní kancelář ve vaší zahradě

Přihlášení do klubu