Bydlení

Minirol rolety

Venkovní rolety Minirol dostanete s 5letou zárukou

Když už se rozhodnete pro exteriérové rolovací stínění na okna, balkony, francouzská okna či dveře, bude vás čekat závěrečný výběr mezi klasickými roletami a sreenovými clonami. Výrobce značky venkovního stínění Minirol, se sídlem ve Velké Bíteši, působí na českém trhu přes 20 let a nabízí obě provedení rolet. Díky zkušenostem s výrobou a prodejem stínění v zahraničí (v Belgii od roku 1973) poskytuje na zakázkově vyráběné produkty prodlouženou záruku 5 let.

Předokenní rolety nabízí soukromí i úsporu

Rolety ve venkovním provedení si oblíbíte především díky tomu, že při jejich plném stažení interiér zcela zatemní a poskytnou Vám naprosté soukromí. Ideálně se tak hodí do ložnic, kde budou navíc tlumit hluk zvenčí a Vy budete mít ničím neřušený spánek po celou noc. Určitě také oceníte další přednost venkovních rolet na okna, kterouje energetická úspora. Stavebními otvory uniká z místností nejvíce tepla, čemuž lze zabránit právě využitím rolet do exterieru, které existují ve čtyřech variantách.

• Předokenní roleta je stínicí systém s viditelným krycím boxem, který je vhodný k montáži v libovolné fázi stavby i po jejím dokončení.
  • Zaomítací roleta se instaluje pod omítku, box je tedy zcela skrytý pod fasádou domu. S tímto typem stínění je ovšem nutné počítat už ve fázi plánu stavby či rekonstrukce.
  • Nadokenní roleta se montuje společně s oknem. U tohoto typu stínění je krycí box buď viditelný z interiéru, nebo skrytý pod vnitřními omítkami.
  • Rolety do překladů jsou určené výhradně pro novostavby, kde jsou zabudované do speciálního nosného roletového překladu. Součástí překladu je rovněž tepelná izolace. Roletu lze namontovat až po úplném dokončení stavby, nebo kdykoliv během jejího užívání.

Cena předokenních rolet se odvíjí od zvoleného typu lamel, rozměrů, ovládání a barevného řešení.

Screenové clony umí stínit a větrat současně

Říká se jim screeny, screenové rolety, nebo také clony a jejich základním stavebním prvkem je vysoce kvalitní a na údržbu nenáročná tkanina, která je tvořena skelnými nebo polyesterovými vlákny potaženými vrstvou PVC, Při kompletním vytažení screen nejen že odrazí až 95 % škodlivého UV záření, ale navíc Vám umožní místnost větrat bez toho, aniž by Vám do interiéru vnikal hmyz a zároveň nebrání vizuálnímu kontaktu s okolím. Díky hustě tkaným vláknům venkovní rolety chrání místnost i obyvatele před větrem, deštěm, prachem a nečistotami zvenčí. Cena screenových exteriérových rolet závisí na vybraném typu tkaniny, rozměrech, ovládání a barevném řešení stínění.

Pro konkrétní návrh řešení a cenu venkovních rolet pošlete nezávaznou poptávku prostřednictvím webu Minirol.