JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

Trendy v interiérech 2018

Trendy bydlení pro rok 2018

Inspirujte se letošními trendy, které se nesou ve znamení budoucnosti. Podle odhadů má žít v roce 2030 ve městech až dvě třetiny obyvatelstva planety. Již teď rostou nároky na zdravý prostor k bydlení i volný čas, na místa, kde pracujeme a kde žijeme. Nechte se okouzlit multifunkčností a minimalismem i vy! Představujeme vám trendy v bydlení a designu pro rok 2018.

Nároky na maximální využití prostoru rostou, a proto se pro letošní rok týmy architektů zaměřily na tento trend a představily interiérový design budoucnosti. Cílem je dodržení zásad flexibilního a zdravého prostoru, obnovitelnosti a dostatek místa pro tvůrce.

Městské bydlení

S minimálním prostorem se bude především potýkat městské bydlení, kde je třeba využít každý volný kout. Vybavte svůj byt vestavnými úložnými prostory i víceúčelovým nábytkem, kterým jednoduše změníte jeho funkci v místnosti – sklápěcí postel či pohovku jednoduše uklidíte do skříně a získáte spoustu prostoru navíc. Důležitým motivem je zachování čistého a vzdušného interiéru. Pracujte s funkčním nábytkem, který má více uplatnění, ale i se solitéry, které v prostoru vynikají, a nezapomínejte na barvy! Aktuálním trendem jsou stále barvy skandinávského stylu, které využijte všude – na tapetách, křeslech i v bytovém textilu.

Utvořte si vlastní oázu!

Trendem poslední doby v textilních materiálech a projektování domovů jsou návrhy, které aktivně podporují zdraví, spokojenost, stav mysli a produktivitu člověka. Hlavním prvkem a nositelem je světlo a živé rostliny a květiny. Živé květy zvlhčují a filtrují vzduch v místnosti a fungují i jako motiv v interiéru. Trendem městského bydlení je snaha přenést kousek přírody a zeleného prostoru do obydlí, proto se používají v bytových textiliích více přírodní tóny, světlé i zelené, přírodní struktura a luxusní materiály, které v interiéru vynikají a podpoří komfort bydlení. Vaše obydlí by mělo sloužit jako oáza klidu a zdroje pozitivní energie, která vás bude nabíjet, uklidňovat a stimulovat.

Recyklace materiálů a ochrana přírody

K šetrnému přístupu v přírodě patří kvalitní materiály, které mají dlouhou životnost a jejich užitím omezujeme vznik odpadů, se kterými si města čím dál více neví rady. Bytový designéři proto pracují s přírodními materiály jako je přírodní vlna, které splňují vysoké nároky na bydlení a životnost. Dále se častěji objevuje luxusní damašek, který díky se díky dlouhé životnosti může předávat z generace na generaci.

Ochrana přírody je ale na každém z nás. Než vyhodíte staré prostěradlo, zvažte, zda by se nedalo ještě využít – například jako vlastnoručně vyrobená předložka v předsíni. Inspirujte se návody na internetu a recyklujte!

Využijte lokálních zdrojů

Nádherný ručně vyrobený stůl od místního truhláře bude jedinečným kouskem vašeho interiéru. Řemeslná práce, místní značky a návrat ke kořenům jsou trendy letošního roku.

Obecně lze shrnout trendy slovy „návrat k přírodě“. Domov by měl být oázou klidu, všudypřítomné pohody a čistých energií. Využijte ruční práci místních firem a řemeslníků. Zkuste severský minimalismus, jednoduchost a vytvořte si svůj jedinečný styl.

Zdroj foto: Heimtextil

Přihlášení do klubu