Bydlení

obývací pokoj

5 TIPŮ JAK SI ZAŘÍDIT OBÝVÁK, ABYSTE SI UŽILI MNOHO ZÁBAVY

Obývací pokoj není snadné zařídit. Jedná se o místnost, ve které všichni členové rodiny tráví nejvíce svého volného času, kde probíhají všechna rodinná či přátelská setkání nebo kde se prostě jen relaxuje. Měl by tedy působit co nejpříjemněji a nejpohodlněji pro vás i vaše hosty. Proto jsme sestavili patero rad, které vám dopomohou vytvořit reprezentativní obývací místnost, ve které se budete cítit dobře, a ještě si užijete skvělou zábavu.

Pasé jsou velké pohovky

Klasické velké pohovky do L už dávno nejsou trendy, dříve se totiž obývací pokoje zařizovali tak, že kdyby přijela celá vaše rodina, s přehledem se tam všichni vměstnáte a každý máte kde sedět. Časy se změnily a čím dál víc lidí si do svých domovů pořizují spíše menší rozkládací sedačky a k nim nějaká naprosto minimalistická křesla různých často křikavých barev. Křesla pak rozjasní a pozdvihnou vzhled celého jinak nudného obývací pokoje.

Retro a minimalismus

U menších křesel a pohovek však nekončíme, minimalismus můžete aplikovat také na stolky a skříňky. Čím méně tím lépe. Můžete zde kombinovat různé prvky stylů, namíchat třeba bohémské koberce spolu s retro nábytkem na nožičkách, ty vám opticky prodlouží prostor. Také konferenční stolek by měl být co nejmenší. Postačí, když se na něj vejde ovladač, dvě sklenky vína a malá miska s jídlem.

Spokojený televizní zážitek

V jednom jediném případě zapomeňte na retro a to, když pořizujete televizi. Doby kdy se obývací místnost využívala pouze pro setkání a společenské hry je pryč, dnes už téměř v žádné domácnosti tato kouzelná bedýnka nechybí. Vývoj se však posunul rychle dopředu. Nejnovějším typem televizních obrazovek je takzvaná OLED televize, využívající nejvyspělejší technologii samosvíticích a vzájemně na sebe nezávislých pixelů vyvinutou společností LG. Díky technologii OLED si můžete například užít dokonalou černou a dokonalé pozorovací úhly, také milovníci luxusního stylu ocení především její jednolitý design, který dokonale splyne se stěnou.

Vychytávky audio

Kvalitní vizuální zážitek ještě dotvoří audio zařízení jako je soundbar nebo domácí kino. Obohatí totiž všechny filmy a seriály špičkovým zvukem pomocí několika reproduktorů na určených místech a vy se díky tomu budete cítit jako byste byli právě v kině. Pro dosáhnutí toho nejlepšího možného zvuku věnujte pozornost zejména umístění, například centrální reproduktor umisťujte vždy doprostřed televizoru. Díky perfektní audio technice nebudete mít nikdy o zábavu nouzi, můžete se s přáteli namísto do kina scházet v pohodlí vašeho domova.

Světlé barvy a vzdušný prostor

Jak už bylo zmíněno, udržujte v místnostech co nejvíce prostoru, nepřecpávejte ho zbytečnými dekoracemi a nevytvářejte si v něm úložné prostory – ty patří do ložnicí a pokojů. Stěny pokojů by také měli být spíše světlejší a oživeny něčím speciálním, například jednou stěnou odlišně barevnou než ty ostatní. Stále více lidí dokonce propojuje obývací pokoj s kuchyní, aby spolu mohli trávit čas úplně všichni členové rodiny, i když jeden vaří večeři.  Zábavným se totiž obývací pokoj stává především v tom případě, když je celá rodina pospolu.