JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

barové židle

Jak vybrat pohodlné barové židle?

Zařizujete novou kuchyň, kavárnu či restauraci, jejíž součástí bude samostatný bar nebo prodloužený pult? Pak vás pravděpodobně v brzké době čeká i koupě barových židlí. Jaké existují na trhu možnosti? A na co si dát při jejich výběru pozor?

Barové židle jsou v domácím prostředí i v restauraci velmi příjemným způsobem, jak si zpříjemnit stolování. Umožní vám vést komunikaci s tím, kdo právě v kuchyni připravuje nedělní oběd nebo na baru míchá nějaký chutný nápoj. Barové posezení oceníte i po ránu, kdy se chystáte v rychlosti posnídat nebo před odchodem do práce vypít šálek kávy.

Není vysoká židle jako vysoká židle

Máte-li před sebou výběr barových stoliček, pravděpodobně jste už pomysleli na to, jak vysoké by měly být. Na trhu existuje celá řada židlí, jejichž výška se liší podle toho, k jakému typu baru se je chystáte umístit. Majitelka internetového obchodu IdeaDomov s vybavením pro domácnosti, hotely a restaurace Daniela Fraňková radí: „Optimální výška barové židle je v místě sedátka přibližně o 30 cm méně, než je výška barového pultu.“ Dříve než se proto vydáte do obchodu, nezapomeňte si změřit výšku svého pultu, ke kterému budou barové židle určeny.

Barové židle pro každodenní použití

Výběr barových židlí ale ovlivňuje nejen jejich výška, ale také plánovaný způsob jejich využití. Slouží-li prostor u baru pouze jako místo, kam se budete vy nebo vaši hosté usazovat jen příležitostně, zatímco většinu času při stolování budete trávit u jiného stolu, nemusíte si s výběrem židlí dělat příliš velké starosti. V takovém případě svůj účel splní i jednoduché plastové či dřevěné židličky, které budou plnit v místnosti spíše dekorativní efekt.

Plánujete-li ale barové stoličky používat pro pravidelné posezení s rodinou a přáteli při mnoha příležitostech každý den, nebo se je chystáte umístit v kavárně, restauraci či hotelovém prostředí, kde budou velmi často vytěžovány, pak si dejte na výběru materiálu a především stability židlí skutečně záležet.

Barová židle

Barové židle pro letní party

Že jsou barové židle doménou výhradně interiérů restaurací a rodinných domů? Omyl. Ke každé zahradní party patří i osvěžující letní nápoje. A ty lze připravit jedině za barem, ke kterému neodmyslitelně patří i možnost posadit se na barovou židli. Ani při výběru stoliček k baru ve venkovním prostředí se tak nemusíte omezovat. Pro venkovní použití jsou optimální barové židle z plastu, které jsou navíc stohovatelné, a tak je po skončení provozní doby nebo po ukončení sezóny jednoduše uskladníte, aniž by vám zabíraly velké množství prostoru.

Pohodlný a praktický doplněk každého interiéru

Výběr barových židlí není radno brát na lehkou váhu. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv materiál, design i výšku, své rozhodnutí si důkladně promyslete. Barové židle se totiž budou podílet na pohodlnosti i vzhledu vašeho interiéru či exteriéru pravděpodobně po několik dalších let. Na jejich výběru tedy skutečně záleží. Kupte si barové židle, na které se budete vy i vaši hosté s oblibou vracet, a vychutnávejte si pravidelně vynikající kávu či skvělý drink na pohodlném a kvalitním posezení.

Barová židle

Přihlášení do klubu