JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

jarní dekorace

Tipy na jarní výzdobu domácnosti

Začíná jaro a všichni se chceme doma cítit lépe, proto přinášíme pár rad jak na to. Pojďte si s námi projít váš domov, místnost pomístnosti a pustit do něj jarní atmosféru. 

 Jarní paprsky nám do žil vlévají optimismus a energii, a tak to pojďme podpořit tím, že si zase trošku zútulníme svůj domov, který by pro nás měl být oázou klidu a pohody. Pro jarní dekorace je typické, že hýří barvami a zdůrazňují krásu čerstvě rozkvetlých květin a nového života.

Pastelové barvy rozzáří každou místnost. Ať už je použijete na přehoz na gauč, dekorativní polštáře, závěsy, nebo třeba na zeď dětského pokojíčku, vždy zazáří. Jen si dejte pozor, ať to nepřeženete. V tomto případě platí pravidlo „Méně je někdy více.”

Na jaře se příroda znovu probouzí a rozkvétají květiny, proto neváhejte a dejte si je i domů. Průběžně doplňujte do vázy čerstvé řezané květiny, nebo si zasaďte cibulky jarních rostlinek do ozdobného květináče a sledujte, jak pomalu klíčí, rostou a nakonec vykouzlí nový květ. Květináče umístěte v jakékoli místnosti, která vás napadne. Můžete si také dát truhlíky se sazeničkami na parapet. Tím potěšíte nejen sebe, ale i sousedy, kteří si spolu s vámi budou užívat krásy přírody.

Pokud máte dům, můžete si před vchodem vytvořit vlastní aranžmá z větví břízy, vrby nebo lísky, které doplníte vhodně umístěnými stužkami. Pomyslnou třešničkou na dortu potom bude ozdobný koš či květináč s jarními rostlinkami jako jsou primulky nebo třeba macešky. Pokud si na výrobu netroufáte, vyrazte na klasické jarní trhy, kde o podobné dekorace není nouze.

Jarní atmosféru navodíte také umístěním různých okrasných hnízdeček. Ta můžete koupit již hotová (třeba dřevěná či proutěná), nebo si je vyrobit z peříček, kokosového vlákna či koudele. Stačí zajít do galanterie a objevíte materiály, o kterých jste ani netušili, že existují.

Na zahradu nebo vnější parapet okna nainstalujte ptačí budku a rozhodně se nebojte barev. Pokud do ní občas dáte dobroty pro ptáčky, odměnou vám bude pohled na čilý ruch doprovázený veselým pípáním.

Jakou dekoraci a kam umístit?

Každý rok máte stejnou výzdobu a už vás nenapadá, jak nově dekorace rozmístit po vašem domově? Máme pro vás tipy, co se kam hodí.

Kuchyně a jídelna

Do kuchyně a jídelny se hodí váza s řezanými květinami a hnízdečko nebo květináč s jarními rostlinkami.

Obývací pokoj

Tato odpočinková místnost si zaslouží pastelové dekorativní polštářky, vázu s řezanými květinami a třeba i srdce či hvězdu z mechu.

kytky v květináči

Ložnice

Tohle je místo, kde byste se měli cítit příjemně, uvolněně a v bezpečí. Den vám rozjasní pastelový přehoz na postel a malé barevné polštářky. Pokud na parapet umístíte květinu, hned budete mít při pohledu z okna hezčí den.

Dětský pokoj

Zde si můžete dovolit popustit uzdu své fantazii. Děti milují výrazné barvy, takže určitě uvítají závěs v jarních odstínech žluté, zelené nebo oranžové a další barevné novinky. Navíc se mohou zapojit a vyrobit si papírové dekorace samy.

Chodba

Pokud máte prostornou chodbu, neváhejte a umístěte do ní dekorativní koš či květináč s jarními rostlinami. Náladu vám po příchodu domů zlepší i okrasná váza s proutím či větvičkami. V případě, že máte na chodbě málo prostoru, můžete použít závěsné květináče, koše a podobně.

Zahrada

Zahrada dokáže být nádhernou dekorací sama o sobě. Stačí zasadit pár druhů květin a na jaře bude zářit barvami. Před vchodové dveře můžete umístit třeba dekorativní koš či květináč, kam zasadíte vaši nejoblíbenější květinu. Dětem a zvířátkům uděláte ohromnou radost, pokud někam do zahrady situujete barevnou ptačí budku, nebo klidně i víc.

ptačí budky

Přihlášení do klubu