JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

oranžová sestava

Vykouzlete z malého balkónu příjemné místo pro odpočinek

Máte maličký balkón a toužíte po místě, kde se každý den alespoň na malou chvíli schováte před shonem dnešního světa? Bydlíte uprostřed rušného města, a přesto toužíte po klidné atmosféře s výhledem na kousek zeleně? Pak nezoufejte! I z malého balkónu totiž můžete vytvořit oázu klidu, kde si vychutnáte snídani, odpolední kávu nebo večerní sklenku vína s partnerem.

Ať už patříte k introvertům, nebo naopak k lidem, kteří milují, když se okolo nich pořád něco děje, každý z nás občas potřebuje najít svůj tichý kout, kde načerpá potřebnou energii do dalších dnů. Jenže co s tím, když bydlíte v malém bytě, přírodu nemáte na dosah ruky a na to vydat se každý den daleko za město zkrátka nemáte čas?

Relax uprostřed velkoměsta

Možná vás to doposud ani nenapadlo. Svůj malý balkón vnímáte spíše jako skladiště. Je umístěn na špatnou světovou stranu, přímo nad rušnou ulicí, nebo je prostě jen příliš malý? Zkuste se na svůj balkón podívat z jiného úhlu pohledu. Co kdyby vám někdo řekl, že i z tohoto malého prostoru lze vytvořit kousek přírody – místo, kde se budete cítit jako uprostřed lesa?


Zkuste svůj malý balkónek vyklidit a zamyslete se: Skutečně je tak malý, jak si myslím? Opravdu by nestačila jen trocha snahy? Ano, z malého balkónu můžete vytvořit skvělé místo pro odpočinek i vy! Jak na to?

Zaměřte se na praktičnost

V prvé řadě nezapomeňte, že abyste se ve svém novém útočišti dobře cítili, balkón musí zůstat dostatečně vzdušný. Pokud disponujete jen malým prostorem, rozhodně se vám do omezeného prostoru nevejde zahradní nábytek, bazének pro dítě, truhlíky s rajčaty a pro jistotu ještě kolo. Raději se zaměřte na to, co je pro vás nejdůležitější. Všechny zbytečné věci uložte do sklepa nebo jim zkrátka najděte jiné místo. Váš balkón totiž není skladiště. Právě se z něj přece stává „nová místnost“ vašeho bytu!
Zamyslete se, co od svého balkónu očekáváte. Odpověď do značné míry ovlivní vaše rozhodování při jeho vybavování. Při vybavování se držte světlejších barev, které malý prostor opticky nezmenší. Světlý balkón pak doplňte zářivými barvami a několika dekorativními prvky.

Skladný neznamená nepohodlný

Už se na svém novém místě pro odpočinek vidíte, jak popíjíte ranní kávu v záři vycházejícího slunce? K tomu budete potřebovat praktický nábytek. To však neznamená, že byste měli koupit první rozkládací židličku, na kterou narazíte v nejbližším supermarketu. Výběr nábytku rozhodně nepodceňujte. Volte pouze nábytek z kvalitních materiálů a od osvědčených dodavatelů.

Pořiďte si praktický stolek, ideálně s trojitou středovou nohou z materiálu, který se snadno udržuje. Na balkóně nebude zabírat zbytečné místo navíc a mimo sezónu jej navíc lehce využijete jako dekorativní prvek v interiéru svého bytu. Příkladem takového praktického stolku je stůl Step italského výrobce Nardi.

Stolek snadno doplníte pohodlnými židličkami. Bát se nemusíte ani skládacích křesílek, které vašemu posezení dodají na pohodlnosti. Nábytek však nemusí být jen praktický. Pokud si vyberete kvalitní a designové výrobky zajímavé barvy a vzhledu, dokáží váš balkón nádherně rozzářit, aniž byste museli dělat kompromisy ve svém pohodlí. Pokud ho navíc doplníte o kvalitní barevné podsedáky, bude pak vaše venkovní posezení přímo dokonalé. Spoustu inspirace pro vybavení malého balkónu najdete například v internetovém obchodě Nardinabytek.cz.

Kousek zeleně dokáže zázraky

Chcete ze svého balkónu vykouzlit skutečně dokonalé prostředí s příjemnou atmosférou? Pak na něm jednoznačně nesmí chybět pestrobarevné rostliny. Že už na svém maličkém balkónku nemáte na velký květináč žádné další místo? Nevadí! Vystačíte si i s kouskem zdi, na kterou umístíte praktický držák.

Dalším nevyužitým prostorem, který je škoda nechat být a kterým je opatřen každý balkón, je zábradlí. Vyzkoušejte závěsné truhlíky. Nezaberou žádné místo a balkón dokonale ozdobí. Vybrat si můžete z celé řady barevných a designových provedení. A nemusíte zůstat jen u jednostranných truhlíků, které zkrášlí váš balkón především zvenčí. Zajímavou a v současné době i trendy variantou jsou oboustranné truhlíky, kterými vykouzlíte ze svého balkónu skutečně nádherné prostředí.

Drobnosti, na kterých záleží

To nejdůležitější máte za sebou. Čím ještě můžete doplnit svůj balkón, abyste z něj vytvořili skutečně dokonalé prostředí? Chcete-li svůj balkón opticky zvětšit, použijte k tomu promyšlené osvětlení. Příjemnou atmosféru skvěle dokreslí i svíčky. Bát se nemusíte ani zajímavých dekorativních prvků a ozdob. S jejich množstvím to ale nepřežeňte.


Užívejte si léta naplno

Způsobů, jak i z malého prostoru vytvořit místo s nezapomenutelnou atmosférou, existuje celá řada. Často stačí jen zajímavý nápad, jeden den práce a váš nový koutek pro fantastický odpočinek je na světě. Tak na co ještě čekáte? Pusťte se do toho a užijte si letošní letní sezónu, jak se patří!

Přihlášení do klubu