Bydlení

kalkulačka

3 způsoby, jak si poradit s nečekanými výdaji v domácnosti

Nečekané výdaje jsou noční můrou skoro každého z nás. Mnozí lidé nemyslí na to, že by se mohli dostat do situace, kdy je překvapí nějaký nenadálý výdaj, ať už v podobě rozbité pračky, lednice nebo jiného spotřebiče, bez kterého se v domácnosti jen tak neobejdou. V takové chvíli je potřeba sáhnout po finanční rezervě, kterou by si měl každý ekonomicky aktivní člověk vytvářet na pokrytí právě těchto nečekaných výloh.

Převážně u mladých lidí je problém, že si tvorbu finanční jistoty neberou jako běžnou součást svého rodinného rozpočtu. Obvykle žijí od výplaty k výplatě a tudíž jim nezbývá dostatek volných peněz, které by si mohli odkládat stranou, a tak si postupně vytvářet dostatečně velký finanční polštář, v němž by bylo dostatek peněz, aby jim stačil na pokrytí právě těchto nečekaných výdajů.

Finanční polštář

Nejlepším řešením neplánované situace je již zmíněná, dostatečně velká finanční rezerva, do které můžete sáhnout v případě, že nečekaně potřebujete peníze navíc. Ideální je, abyste měli naspořenou částku ve výši tří až šesti měsíčních platů. To by mělo být dostatek na zaplacení skoro všech nečekaných výdajů, které vás mohou v domácnosti potkat. Díky finančnímu polštáři můžete být bez starostí, protože máte pokaždé jednoduché řešení vzniklé situace.

Zajděte si do banky

Vše má své řešení i v případě, že nemáte na zaplacení dostatek vlastních financí. Pokud také patříte mezi tu část lidí, kteří si z nějakého důvodu nevytvářejí finanční rezervu, pak vám nezbude nic jiného, než si peníze vypůjčit. Půjčování peněz od banky stále patří mezi nejbezpečnější způsoby, jak získat chybějící prostředky. Je zde ale jedna velká nevýhoda - na peníze budete čekat déle, než když si sjednáte například půjčku bez registrů

Banka si nového klienta musí nejprve prověřit a až poté se rozhodne, zda mu požadované finance poskytne, nebo ne. Většina bank také raději poskytuje vyšší finanční obnos. Pokud potřebujete na pokrytí výdajů jen pár tisíc, nebudete pro ně nejspíš zajímavý klient a nedostanete pro vaši půjčku dobré podmínky.

Sjednejte si nebankovní půjčku online

Pokud potřebujete získat peníze co nejrychleji, můžete zvolit nebankovní půjčky bez doložení příjmů. Společnosti, které poskytují tyto typy půjček, mají možnost vám potřebné peníze zaslat na váš bankovní účet do několika desítek minut od sjednání úvěru. Velkou výhodou je, že nebankovní půjčku si můžete sjednat jednoduše z domu a nemusíte nikam chodit.

Je ale potřeba, abyste byli nesmírně opatrní, pokud se rozhodnete, že na zaplacení vašeho výdaje využijete službu od některé nebankovní firmy. Musíte si být jistí, že jste si zvolili solidní společnost, která vám s řešením vzniklé finanční situace opravdu pomůže, a že pro vás nebude problém váš závazek splácet, abyste si půjčkou nepřidělali další potíže.