JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

kusový koberec

Jaké jsou trendy u koberců pro letošní rok?

Už se vám okoukal vlastní interiér? Přemýšlíte, jak ho vylepšit a dodat mu jiskru? Máme pro vás dobrou zprávu: není potřeba dělat rozsáhlou rekonstrukci, stačí se zaměřit na menší úpravy. Jednou z takových úprav je změna vzhledu pomocí koberce. Co je letos v kurzu?

Barva roku 2019

Jednou z možností je vsadit na trendy barvu. Pro letošní rok to vyhrála Livin Coral - korálově oranžová barva s teplým podtónem. Tento odstín se perfektně hodí do interiéru, neboť díky svému teplému podtónu dokáže navodit útulnou a příjemnou atmosféru. A to ve svém domově chceme. 

Korálová barva od Pantone ale není jedinou, která byla pro tento rok vyhlášená. Různé odstíny vyhlásili další značky a společnosti. Letos je IN také:

●     neutrální odstín Spiced Honey, vyhlášený společností Akzo Nobel,

●     zelená barva Night Watch od značky PPG, která se inspirovala v přírodě,

●     teplý terakotový odstín Caver Clay, vybraný značkou Sherwin-Williams.

Co dalšího je v roce 2019 populární? 

Kromě vybraných odstínů se můžete zaměřit i na následující tipy, které rovněž přispějí k celkovému zvelebení vašeho interiéru. 

Dejte přednost nízkému vlasu 

Ať už plánujete pořídit kusový nebo metrážový koberec, doporučujeme vsadit na krátký vlas. Proč? V tomto případě nejde tak o pouhý trend, jako o praktičnost. Koberce s nízkým vlasem nabízejí vyšší odolnost a jsou rovněž vhodnější v případě čištění a následné údržby. 

Líbí se vám geometrické vzory? Jděte do nich! 

Pokud rádi experimentujete, líbí se vám neobvyklé, doporučujeme sáhnout po koberci s geometrickým vzorem. Kromě toho, že jsou letos IN, mají jednu velkou výhodu a tou je nadčasovost. Takže i když si jej pořídíte kvůli trendu, můžete je mít v interiéru i následující roky. 

Letos vedou velké kusovky 

Kusové koberce jsou úžasným doplňkem k hlavní podlahové krytině. Na trhu je jich neskutečné množství - od nejmenších až po ty největší, v klasických i nevšedních rozměrech, v mnoha barvách, designech a provedeních. Letos doporučujeme sáhnout po větším kusovém koberci, který je téměř přes celou místnost. V kombinaci s podlahou bude interiér působit mnohem útulněji a příjemněji. 

Vedou i zemité tóny 

Do letošních trendů spadají i zemité tóny, které jistě potěší milovníky přírody. Jsou velmi univerzální, najdou uplatnění téměř všude. Zemité tóny na kobercích navíc dokážou prostor zvětšit a projasnit, což ocení opravdu každý. 

Paleta barev 

Nadchneme i milovníky barev, trendy jsou totiž i koberce v pestrých barevných odstínech, které dokážou interiér rozzářit a podtrhnout jeho osobitost. 

Tak co? Zalíbil se vám některý z trendů, nebo raději preferujete nadčasovost a neutrálnost?

Přihlášení do klubu