Bydlení

P2P

Proč vyzkoušet P2P půjčky?

Už jste slyšeli o půjčkách, v jejichž rámci půjčují lidé lidem? Určitě ano, minimálně koncept Zonky je patrný prakticky ve všech médiích. Takzvané P2P půjčky nejsou žádnou novinkou. Na trh s prvními úvěry tohoto typu přišla britská společnost Zopa. Stalo se tak v roce 2005. Do České republiky přišly P2P půjčky až o 10 let později. Jednalo se právě o zmiňovanou platformu Zonky. Její počátky byly velmi úspěšné, vždyť jen v prvním roce fungování těchto úvěrů si lidé půjčili více než 600 milionů korun. Co tedy vlastně Zonky nabízí a jaké jsou důvody pro vyzkoušení P2P půjček?

Specifická nabídka Zonky

Půjčky Zonky jsou unikátní hned v několika ohledech. Pokud hledáte mikropůjčku klasického provedení nebo třeba americkou hypotéku, jste na nesprávném místě. Získáte totiž spotřebitelský úvěr, případně můžete ve vyšší variaci půjčky refinancovat hypoteční úvěr. Vše okolo půjčky je neskutečně rychlé. Půjčku si zařídíte jednoduchým způsobem online. Peníze budete mít na účtu do několika málo minut. Samotné Zonky půjčky jsou u nás velmi úspěšné, o čemž svědčí i celkový objem mající hodnotu vyšší než 4,5 miliardy korun.

Výhodná úroková sazba

Důvodů pro realizaci P2P půjčky je spousta. Tím hlavním je asi fakt, že dosáhnete na mnohem nižší úrokovou sazbu než v bance. K tomuto zjištění stačí velmi jednoduché srovnání půjček. Podle čeho vlastně třeba Zonky úrokovou sazbu stanovuje? K jejímu vzniku dochází na základě takzvaného ratingu. Jeho míra se odvíjí hlavně od poptávek a samozřejmě i bonity potenciálních klientů.

Záznam v registru dlužníků se bere v potaz

Společnost Zonky si samozřejmě vyhrazuje právo nahlížení do registrů dlužníků. Záznam v některém z nich má prakticky každý člověk, nicméně pozor na negativní záznamy. Jestliže jste v minulosti neměli zrovna precizní platební morálku, může se stát, že nabídka od Zonky nebude z hlediska výše úrokové sazby zrovna optimální. Úroky začínají na 3,99 %, u rizikových klientů se lze dostat až na 19,99 %.

Půjčit si můžete odkudkoli

P2P půjčky jsou ryze internetovou záležitostí. Půjčit si tedy můžete prakticky odkudkoli dle vlastní libosti. Doklady jednoduše a rychle naskenujete a nahrajete do zabezpečeného systému. Zonky všechny informace vezme v potaz, zpracuje a následně vám vyhotoví nabídku pojímající výši úrokové sazby a další detaily.

Půjčka na cokoli

U P2P půjčky se vás nebudou ptát, na co obdržené peníze budete ve finále používat. Účel je libovolný a je pouze na vás, kam peníze vložíte. Mnohdy se peníze využívají na stavbu objektů, nákup vybavení do domácnosti nebo za jinými účely. Zapomenout přitom nelze ani na opačnou stranu tohoto typu úvěrování. Věřitelé jsou většinou investoři, kteří mají velmi solidní šanci získat nějaké ty peníze navíc.