Bydlení

povlečení

Damaškové povlečení je v českých ložnicích stále oblíbené

Už jste slyšeli o damaškovém povlečení? Určitě ano. Prozradíme vám, proč je povlečení z damašku velmi oblíbenou variantou povlečení v českých ložnicích.

Damaškové povlečení – tradice v moderním kabátku

Kdysi se damaškové povlečení vyrábělo převážně z hedvábí a lněných přízí. Bylo oblíbené hlavně pro svoji kvalitu a odolnost, což mu vydrželo dodnes. Kdysi ale přeci jen nebylo na výběr tolik možností, které nabízí současná výroba povlečení.

Moderní damašková povlečení dnes nabízejí mnohem víc, než měly k dispozici naše babičky. Při výrobě se používá převážně kvalitní egyptská Mako bavlna, podle které povlečení nese i název – Mako damašek. Kromě toho se při tkaní mohou využívat i třpytivé brokátové nitě, které dodávají povlečení jedinečný vzhled. Takto zhotovené povlečení najdete s označením Mako brokát-damašek u české značky Stella Ateliers, která se specializuje na produkci luxusního bavlněného povlečení. Celou nabídku společnosti si pak můžete prohlédnout ZDE.

Bohaté vzory, které vás okouzlí

Specialitou damaškového povlečení jsou krásné vzory, které jsou vetkané přímo v látce, takže se neseperou ani jinak nezničí. Klasické damaškové povlečení bývá jednobarevné s hladkým podkladem. Vzory jsou vytvářeny speciálním žakárovým ústrojím, které tká vzor v různé vazbě a ten pak kontrastuje s podkladem. Díky této technice se dá dosáhnout opravdu dokonalých motivů a jedinečné kry odlesků a stínů.

Kromě jednobarevného damaškového povlečení samozřejmě můžete mít i barevné povlečení. Novodobé damaškové povlečení nabízí jak oblíbené květinové vzory vhodné do romantických a rustikálních interiérů, tak geometrické vzory, které vhodně doplní moderní ložnice v minimalistickém pojetí. Zajímavé jsou i orientální vzory s nimiž obohatíte interiér a vdechnete mu atmosféru antiky nebo středověku.

Věděli jste, že i barva povlečení ovlivňuje kvalitu spánku? Více v tomto článku.

Dokonalost při každém doteku

Povlečení z damašku má stále více příznivců. Je to nejen díky jeho luxusnímu vzhledu, ale také pro jeho jedinečně hebký omak, splývavost, vysokou kvalitu, dlouhou životnost a mimořádnou odolnost. Bavlněné povlečení je velmi přizpůsobivé, a proto se hodí pro celoroční využití. V zimě dokáže příjemně zahřát, v létě zase zchladit. Díky vynikajícím termoregulačním schopnostem a vysoké savosti se pod bavlněným damaškovým povlečením nebudete potit, takže se vám bude lépe spát.

Ani péče o damašek není nijak náročná. Hustá tkanina damaškového povlečení se může prát na 60 °C i sušit v sušičce.

Damaškové povlečení v ložnici je známkou dobrého vkusu

Uvidíte, že i vy si damaškové povlečení oblíbíte a už nebudete chtít žádné jiné. Vyzkoušejte některý z našich tipů na luxusní bavlněné povlečení z damašku. Celou nabídku pak najdete tady.

Moderní povlečení CONNECTION

Máte rádi modernu a chcete, aby i vaše ložnice byla v tomto stylu? Damaškové povlečení CONNECTION vám to umožní. Drobný geometrický vzor, který v sobě prolíná odstíny stříbrné a modré barvy je decentní a nestrhává na sebe pozornost. V kombinaci s lesklým povrchem povlečení působí velmi luxusně. Bude ideálním doplňkem do ložnic se stříbrnými a bílými prvky.

Elegantní povlečení EMPIRE

Jestli si potrpíte na dokonalost, čistotu a eleganci, pak je povlečení EMPIRE tím pravým pro vaši ložnici. Lehký šedý odstín doplněný o zajímavý vzor města lehce kontrastující s podkladem je velmi neobvyklou kombinací. Bude důstojnou volbou pro klasické nebo minimalisticky zařízené ložnice.

Romantické povlečení HARRIET

Dámské duše toužící po romantice doslova zaplesají při pohledu na damaškové povlečení HARRIET. Ložní prádlo zdobené květinovým vzorem a ornamentálními prvky není nijak přehnané, naopak působí jemně a příjemně. Jednobarevná rubová strana i vzorovaný líc mají béžový odstín, který si bude rozumět s ložnicí v přírodním i vintage stylu.

Prohlédněte si také našich dalších 5 tipů na luxusní bavlněné povlečení