JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Bydlení

kontejnery

Nedostatek školek a škol je možné vyřešit kontejnerovými stavbami

Výstavba škol a mateřských školek z obytných kontejnerů, se už doslova rozmohla po celém světě. Jedná se o atraktivní školské stavby nejen zajímavé pro oko, ale také disponující neskutečnou rychlostí výstavby s obrovským praktickým využitím.

A pro zajímavost - kontejnerová architektura se dokonce stala již samostatným specializovaným odvětvím.

V minulosti sloužily kontejnery jen k přepravě zboží. Později se začali využívat třeba jako obytné buňky pro dělníky na stavbách. V té době si zřejmě nikdo ani nedokázal představit, že by právě stavba z kontejnerů mohla uspokojit i vyšší nároky lidí na bydlení. Ty doby jsou ale dávno pryč, a kontejnerové stavby nabírají na síle - moderní architektura hledá stále nové a nové možnosti tvorby originálu.

Pronájem kontejnerů se tedy opravdu vyplatí.

Školky a školy

Výstavba takové mateřské školy je opravdu velice pružná, vzhledem k tomu, že 90% všech prací probíhá ve fabrice, zbylých 10% prací se odehrává na pozemku určenému k výstavbě. Tím pádem, stavba není hlučná a nikoho její výstavba nemůže obtěžovat.

Modulární školky bývají zpravidla i méně finančně náročné než ty klasické, postavené tradiční metodou a vyřízení stavebního povolení nebývá ani zdaleka tak zdlouhavé.

Modulové školy a školky jsou pro řadu firem zabývající se kontejnery, realizační výzvou

Tyto modulové stavby musí totiž plnit mnohem více různých – specifických funkcí. Děti si v nich hrají, spí, stravují se, tráví prostě ve školce většinu dne.

Důležité je tedy dostatečné sociální zázemí, skladovací prostory, ale i šatny a prostory pro přípravu pokrmů několikrát běhe dne.

Přitom vše musí být útulné, barevné, veselé a hravé, čisté a bezpečné.

Mateřské školy z kontejnerů vznikají hlavně tam, kde se výrazně rozrostla města nebo okolní obce, počet dětí se výrazně zvýšil a původní školky už takovou kapacitu nepojmou.

Jako doplňkový sortiment si po dobu výstavby takové školky může daná firma pronajmout i mobilní oplocení či mobilní toalety a dopřát tak svým zaměstnancům co největsí komfort. Ti se potom zcela určitě odvděčí kvalitně a precizne odvedenou prací.

Přihlášení do klubu