Bydlení

dveře

Které dveře zvolit do malého bytu? Každý ušetřený metr se počítá!

Klasické otočné dveře se používají od nepaměti, ale do menších bytů se moc nehodí. Pravděpodobně znáte situaci, kdy vám kvůli nedostatku místa nejdou dveře úplně otevřít nebo naráží do nábytku. Dnes už naštěstí existuje řešení. Do stísněných prostorů se stále častěji instalují moderní posuvné dveře, které před sebou nepotřebují téměř žádné místo.

Interiérové posuvné dveře navíc dokážou provzdušnit celou domácnost. Pokud máte otevřeno, může světlo a vzduch proudit doslova celým vaším domovem, což odpovídá moderním trendům v oblasti bytové architektury.

Potom stačí udělat jeden pohyb a místnosti se od sebe rázem oddělí, takže vznikne více relaxačních zón s dostatečným soukromím.

Posuvné dveře, které dokonale zapadnou do vašeho interiéru

Současná doba velí, aby dveře už nebyly pouze technickým prvkem v domácnosti, musí totiž zároveň plnit i designovou funkci. Proto si dnes už můžete vybrat, třeba u ověřeného prodejce Plancher, posuvné dveře hned v několika provedeních. Některé posuvné dveře s miniaturními úchyty se po zavření promění v krásnou stěnu, takže návštěva ani nepozná, že se jedná o dveře.

Při výběru posuvných dveří můžete volit i z různých materiálu. Populárním řešením jsou v posledních letech skleněné posuvné dveře.

Před nákupem posuvných dveří se lidé často zajímají, jestli náhodou otevírání a zavírání není moc hlučné. Na to můžeme říct jediné. Zajděte si do prodejny a všechno si pořádně vyzkoušejte. Posuvné dveře s tichým dorazem tlumí jakýkoliv hluk při koncovém otevření i dovření. Kromě toho tichý doraz mírní opotřebení celého dveřního kompletu, a navíc má i výraznou bezpečnostní funkci – brání, aby si děti do dveří nepřivřely své nenechavé prstíky.

Celou nabídku posuvných dveří od zmíněné společnosti si můžete prohlédnout a případně i zakoupit zde. Nabídka je opravdu široká, a navíc zde můžete poptat i odbornou montáž posuvných dveří.

Přípravy na montáž posuvných dveří do pouzdra a na stěnu

Z hlediska instalace jsou jednoznačně snazším řešením posuvné dveře na stěnu. Nemusíte v podstatě nic moc předělávat. Pouze ukotvíte garnýž, namontujete posuvné dveře a máte de facto hotovo. Na druhou stranu vám dveře uberou trochu místa. Rozhodně méně než klasické otočné dveře, ale přesto nebudete moci mít na vedlejší stěně žádné obrazy, zrcadla, a dokonce ani vypínače.

Přesně z těchto důvodů je speciálně do menších bytů a domů vhodné zvolit spíše posuvné dveře do pouzdra. Potom budou posuvné dveře zajíždět doslova do stěny, takže vám nebudou ve vašem domově zabírat žádné místo.

Nicméně pro zapuštění dveřního pouzdra budete muset provést menší stavební úpravy. Pokud ale ve svém domově chcete bydlet delší dobu, taková investice se určitě mnohonásobně vyplatí.

Náš tip: Věděli jste, že posuvné dveře můžete mít i ve dvoukřídlé variantě? Více v tomto článku.

Výhody posuvných dveří

• ušetříte místo, které normálně musíte mít vyhrazené pro otevírání otočných dveří

• prostor ve vašem domově bude otevřenější a vzdušnější

• jediným pohybem ruky můžete domácnost rozdělit do více relaxačních zón