JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Cestování

Lázně Luhačovice

Relaxujte a bavte se v Lázních Luhačovice!

Prvním květnovým víkendem byla slavnostně zahájena lázeňská sezóna otevřením luhačovických léčivých pramenů. Užívejte si i letos relaxaci v kulturním a společenském centrum Jihovýchodní Moravy. Na své si přijdou milovníci kultury, hýčkání i aktivního odpočinku!

Unikátní léčivé prameny, které činí z Luhačovic špičkové léčebné lázně v celoevropském měřítku, nejsou vše, co můžete v tomto malebném lázeňském městě okusit. Nedílnou součástí lázeňských pobytů je vyplnění volného času. Lázně vždy byly a zůstaly centrem společenského života a bohatého kulturního dění. Vedle významné léčebné funkce tak plní i další ve prospěch klientů i obyvatel regionu.

Na své si přijdou milovníci architektury, malebné přírody, kultury, romantických procházek i aktivního odpočinku. Na procházku se vydejte například po stopách slavného architekta D. Jurkoviče nebo za léčivými prameny. Město je plné útulných cukráren, kaváren a restaurací. Za pěkného počasí nabízí většina podniků posezení na venkovních zahrádkách. Luhačovicemi a jejich zeleným okolím prochází lázeňské a turistické trasy, cyklotrasy i trasy pro in-line bruslení.

Jako každý rok si i letos v Luhačovicích užijete pestrý program plný hudby, tance i divadla. V Lázeňském divadle si poslechněte prestižní hudební „Festival Janáček a Luhačovice“, na kterém se představí světově proslulí umělci a orchestry – mimo jiné Filharmonie Bohuslava Martinů či Slovenský komorní orchestr Bohdana Warchala i excelentní sopranistka Martina Janková. Nebo třeba jen tak relaxujte při kolonádních koncertech, které rozeznívají v letní období Lázeňské náměstí.

Dramaturgie Kulturního léta nabízí renomované divadelní soubory a herecké osobnosti, proslulé pěvecké divy či sólisty a orchestry. Letos se uskuteční už 21. ročník Akademie Václava Hudečka nebo 19. ročník Přehlídky komorní divadelní tvorby „Divadelní Luhačovice“. Český divadelní spolek z Vídně se představí s česky hraným představením Zkrocení zlé ženy. Vyvrcholením cyklu kolonádních koncertů je slavností promenádní koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR.

V mimosezonní období připravují lázně nabídku klubových programů v night clubu hotelu Alexandria****, kde se zároveň po celý rok pořádají pravidelné taneční večery.

Bližší informace na www.lazneluhacovice.cz

Nabídka kulturních akcí 2017 v Luhačovicích

květen až září

KOLONÁDNÍ KONCERTY

5. - 10. 6. 2017 LUHAČOVICKÉ ŘEZBÁŘSKÉ SYMPÓZIUM (5. ročník)

15. - 17. 6. 2017 LUHAČOVICKÁ DIVADELNÍ SEŠLOST - přehlídka ochotnických divadelních souborů (5. ročník)

21. 6. 2017 MEZINÁRODNÍ DEN HUDBY (2. ročník)

22. 6. 2017 HUDBA HRADNÍ STRÁŽE A POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY

17. - 21. 7. 2017 FESTIVAL JANÁČEK A LUHAČOVICE (26. ročník)

31. 7. - 11. 8. 2017 AKADEMIE VÁCLAVA HUDEČKA (21. ročník)

21. - 26. 8. 2017 DIVADELNÍ LUHAČOVICE - přehlídka komorní divadelní tvorby (19. ročník)

6. - 9. 9. 2017 DNY SLOVENSKÉ KULTURY - přehlídka slovenského folkloru, divadla a hudby (5. ročník)

10. 9. 2017 KLOBOUKOVÝ DEN s Luhačovickým okrašlovacím spolkem Calma

15. - 19. 9. 2017 MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DĚTSKÝCH FOLKLORNÍCH SOUBORŮ PÍSNÍ A TANCEM (25. ročník)

27. 12. 2017 - 2. 1. 2018 SILVESTROVSKÝ POBYT

Související články:

Napijte se luhačovických minerálních pramenů z nového unikátního pohárku Nectarium

Relaxujte a načerpejte novou energii ve wellness centru hotelu Alexandria****

Luhačovickou kolonádu rozezní operní divy i Hudba Hradní stráže a Policie ČR

Za regenerací těla i mysli? Jedině do Lázně Luhačovice

Přihlášení do klubu