JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Cestování

Obří mamut

Obří mamut stráží Dolní Moravu o velikosti třípatrového domu. Nová atrakce bude bavit a vzdělávat děti.

Dolní Morava má nového obřího ochránce, na kterého nikde jinde na světě nenarazíte. Je jím 13 metrů vysoký a přes 31 metrů dlouhý model mamuta s útrobami, které vybízí malé objevitele k dobrodružné výpravě.

Nová atrakce o velikosti třípatrového domu skýtá dvě patra, jež baví a veselou formou vzdělávají dětské návštěvníky. A cesta zpátky na zem vede speciálním chobogánem. Tento tobogán ukrytý v chobotu láká na jízdu dlouhou celých 24 metrů!

V prvním patře najdete zábavnou expozici, která ukazuje zajímavosti z mamutího života.Cesta o patro výš vede buď točitým schodištěm v předních nohách nebo skrz mnohem akčnější překážky jako je šplhací komín nebo šplhací tunel s gumovými pásy v zadních nohách. To je však teprve začátek. V druhém patře na děti čeká hrací prales. Vyzkoušejí si lanové liány, cestu skrz popadané kůly nebo například prozkoumají jeskyni, odkud zní mamutí řev. Pak prosviští chobogánem zpátky dolů a dobrodružná expedice se může opakovat. Děti různých věkových kategorií se bohatě vyřádí a dopřejí si radost z malých objevů. Slavnostního otevření se nová dominanta Dolní Moravy dočká 30. června v rámci odemykání letní sezóny. Na malé i velké návštěvníky už tradičně čeká živá hudba, zážitky a skvělé jídlo a pití.

Spojení mamutů a regionu pod Králickým Sněžníkem není náhodné. Tito majestátní tvorové s výškou okolo 4 metrů se v pravěku pohybovali po zdejších lesích. Jejich kosterní pozůstatky objevili archeologové v jeskyních i řekách. A tak se tento dávný strážce hor alespoň symbolicky vrací do svého domova. Díky své formě bude nyní vzdělávat děti o svém životě a přidá ještě spoustu mamutích zážitků navíc. Další informace a o této a dalších atrakcích v resortu Dolní Morava najedete na webu www.dolnimorava.cz.

Přihlášení do klubu