Cestování

Itálie

Itálie, krásná země s temperamentem

Je to jedna z nejoblíbenějších zemí Čechů, kam na letní dovolenou. V Itálii jsou města plná úchvatných míst a památek, krásné pláže, čistá příroda, chutná kuchyně, ojedinělá kultura a temperament místních obyvatel. Poradíme jak nejlépe si užít dovolenou V Itálii a o co byste neměli opravdu přijít.

Města, která stojí za to je vidět

Řím – Hlavní město Itálie, které je kolébkou Evropské kultury.

Benátky – Další nesmírně romantické město, křižované vodními kanály se spoustou úžasných historických paláců.

Florencie - Dechberoucí památky, velmi chutná zmrzlina i odpočinek na slunných plážích.

Verona - Ulice Verony jsou opředeny příběhem tragické lásky Romea a Julie. Je to jedno z nejkrásnějších Italských měst.

Miláno – Hlavní město Lombardie. Jde o nejvýznamnější průmyslové a textilní město Itálie. K prohlídce všech pozoruhodností Milána je zapotřebí vyčlenit si alespoň tři dny.

Neapol - Hlavní město Kampánie, které leží na jihu Itálie, hned pod činnou sopkou Vesuv. Neapol, říká se vidět a zemřít. Město fascinující a ojedinělé.

Jedineční italská kuchyně

Dnešní italská kuchyně je jednou z nejznámějších kuchyní vůbec. Můžou za to především těstoviny,  rýže, množství druhů vynikajících sýrů, ryby, maso, ryby a mořské plody, rajčata, sušená šunka prosciutto, papriky, lilek, kukuřice, cukety, olivy a hojně používaný olivový olej a bylinky… Samozřejmostí jsou i salámy a klobásy.

Nejznámější italskou polévkou i u nás je polévka Minestrone. Je to sytá italská zeleninová polévka.

Minestrone je vaří z různých druhů zeleniny - rajčata, cibuli, celer, mrkev, brambory, papriky a další. Přidávají se do ní také těstoviny nebo rýže.

Polévka je většinou vegetariánská.

Příroda

Itálie je z větší části hornatá. Celý sever tak zabírají Alpy a střed země od severu k jihu zabírají Apeniny. K vidění je spousta hornatých průsmyků s oblíbenými cyklistickými trasami. O krásných prosluněných plážích snad není potřeba ani mluvit.

Kultura

Je označována kolébkou západní civilizace. Itálie je plná muzeí, galerií, výstav, historických památek a kostelů. Kamkoli se v Itálii vydáte, natrefíte na historickou památku a umělecká díla.

Italové

Italové si umějí užívat všech radostí života. Zbožňují dobré jídlo, víno, zábavu, rádi tráví čas s širokou rodinou a přáteli. Jsou velmi hlasití, spontánní, typická je jejich živá gestikulace

V Itálii žije 8 x více lidí než v České republice.