JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Cestování

Plzeňské podzemí

Plzeňské historické podzemí za přítomnosti baterek

Plzeň patří k nejnavštěvovanějším turistickým cílům v ČR. Návštěvníky tady každoročně čekají atraktivní lákadla.

Na turisty čeká tajemný labyrint chodeb v historickém podzemí západočeské metropole, a to včetně nově zpřístupněné části, netradičně za svitu baterek. Na speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí se návštěvníci můžou vydat poslední týden v červenci a poslední týden v srpnu, vždy v 17 hodin. Tenhle prázdninový tip se určitě bude líbit všem členům rodiny a oceníte jej, nejen když budou venku panovat tropická vedra nebo naopak lijáky.

Prohlídkový okruh chodeb, sklepů a studní nabízí nevšední procházku historickým jádrem města Plzeň. Podzemní prostory už od 14. století sloužily ke skladování potravin, výrobě piva nebo jako obranný systém během dob nepokojů. Mnohde mají dvě patra a v součtu dosahují délky 13 kilometrů.

Během prohlídky zjistíte, jak podzemí vznikalo, jak rozmanitě bylo využíváno, dozvíte se mnoho zajímavého o životě středověkých obyvatel a také odhalíte tajemství autentických nálezů a zákoutí, které se v podzemí skrývají. Plzeňské historické podzemí je přístupné z Pivovarského muzea, které také stojí za návštěvu.

Přihlášení do klubu