JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Cestování

depo

Prohlídky letadel, vlaků a dobré jídlo v Plzni

Poslední červencový víkend si v Plzni užili především milovníci silných strojů. Mimořádně bylo přístupné depo kolejových vozidel a po delší pauze se otevřel i Hangár 3, kde jsou vystavené historické letouny. Zkrátka nepřišli ani ti, kteří si rádi zkouší originální chutě, protože pro ně byl nachystaný pestrý výběr kuchařů na festivalu Street food Plzeň.

Prohlídka depa kolejových vozidel

Mimořádnou příležitost prozkoumat jindy nepřístupné depo kolejových vozidel v Plzni měli návštěvníci o víkendu 25. až 26. července. Komentovaná vyjížďka vlakem odstartovala na hlavním nádraží a představila místa, kde se dodnes servisují vlaky, točnu, myčku i čerpací stanici pro lokomotivy.

Letecké muzeum Hangár 3

Na letišti v Líních u Plzně mohli milovníci letadel obdivovat bohatou sbírku letuschopných strojů včetně legendární Spitfire Mk.XVI, která se stala symbolem bojů o Británii za druhé světové války. Návštěvníky leteckého muzea Hangár 3 čekala také 3D expozice věnovaná plzeňskému a československému letectví, událostem letecké války na Plzeňsku v letech 1943-1945 či letcům z Plzeňska bojujícím v řadách britské RAF. 

Street Food Plzeň

Chutě z celého světa mohli ochutnat návštěvníci akce Street Food Plzeň na jediném místě, na nádvoří Plzeňského Prazdroje. Nabídka jídel zahrnovala: asijskou kuchyni, smažené speciality z Brazílie, veganské burgery, tradiční belgické wafle ale i opravdové speciality jako šnečí kaviár. Nechyběla nabídka točených piv a kávy.

Přihlášení do klubu