JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

Danit Peleg a 3D tisk

Danit Peleg vytvořila módní kolekci pomocí 3D tiskárny

Nejočekávanější zahraničním hostem festivalu designSUPERMARKETu je izraelská módní návrhářka Danit Peleg, která v Praze představí svou unikátní módní kolekci vytvořenou pomocí 3D tisku.

Celý módní svět i média jako New York Times, Vogue, Wall Street Journal nebo Elle ohromila Danit Peleg unikátním spojením módy a 3 D tiskárny. Rozpoutala tak diskusi o módní revoluci. A posunula svět módy blíž k budoucnosti, kdy si budeme moci, jak sama říká, tisknout oblečení z pohodlí domova.
Kromě Peleg navštíví designSUPERMARKET další významní hosté ze zahraničí zástupci módní platformy FASHIONCLASH z Maastrichtu, izraelští návrháři Ezekiel Design, Muslin Brothers či Two Tone a skupina sedmi designérů ze Slovinska. Danit Peleg a Muslin Brothers se zúčastní designSUPERMARKETu díky spolupráci s Velvyslanectvím Státu Izrael a módním webem fashionbook.cz.

Jak tisknout oblečení na tiskárně

Danit Peleg je první návrhářkou na světě, která využívá pro 3D tisk svých modelů běžnou spotřebitelskou 3D tiskárnu. Všechny kousky doma tiskne na A4 formát a poté je ručně lepí. Tento proces je časově náročný. Některé modely trvalo vytvořit déle než 300 hodin. Kromě toho za precizními 3D modely, jejichž struktura vypadá jako krajka, stojí 2000 hodin vývoje a experimentování s tiskovými materiály. Běžná vlákna používaná pro 3D tisk jsou totiž příliš tuhá, a tak po devíti měsících výzkumu Peleg zvolila na zhotovení svých modelů inovativní vlákno Fila Flex, které je dostatečně poddajné a pružné na 3D tisk oděvů. Inspirací pro samotný design oděvů pak byla buněčná struktura, kterou vyvinul inženýr Andreas Bastian, a obraz Svoboda vede lid od romantického malíře Eugene Delacroixe. Peleg klasický obraz upravila tak, že vypadal jako 3D obraz a poté pracovala s trojúhelníky, které vyšly napovrch v kompozici malby.
Danit Peleg

Danit Peleg

Danit Peleg vytiskla pět kompletních modelů a to včetně bot a doplňků. Návrhářka vidí v 3D tisku revoluční možnosti. „Jen si představte ten potenciál. Je vám zima? Vytisknete si svou vlastní bundu. Cestujete bez zavazadla? Vytiskněte si oblečení v hotelovém pokoji. Brzy budeme schopni navrhovat, sdílet a tisknout naše vlastní oblečení přímo z domova,“ říká Peleg. Světově úspěšnou 3D kolekcí uzavřela své studium na izraelské univerzitě inženýrství a designu v Shenkaru. Po závěrečné přehlídce v Shenkaru se ze dne na den stala celebritou. Svou kolekci prezentovala v New Yorku, Honkongu, San Franciscu, São Paulu a dalších městech. Danit Peleg říká, že nechce své modely prodávat, chce prodávat soubory s návrhy a dát tak zájemcům možnost vlastního tisku jejích modelů kdekoliv na světě.

Festival designSUPERMARKET navštíví také návrháři z Izraele, Holandska a Slovinska

Po loňském úspěchu se i letos objeví extravagantní a svěží módní značka Muslin Brothers. Poprvé se v Praze bude prezentovat izraelský designér a šperkař působící pod značkou Ezekiel Design a také sofistikovaná módní značka Two Tone. Mezi další lákavé zahraniční hosty festivalu patří nizozemská designérská trojice Jivika Biervliet, Bluedenimes a Manon Boertien z platformy FASHIONCLASCH. Slovinsko představí designérský tým SOTO sedm designérů, sedm příběhů o tradiční slovinské tvorbě v moderním městském hávu. Všichni tito hosté vystaví svá díla v rámci prodejní přehlídky.

Přihlášení do klubu