JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

Přírodní kosmetika vs. testování na zvířatech

Přírodní kosmetika vs. testování na zvířatech

Přírodní kosmetika, někdy nazývaná též biokosmetikou, v posledních letech nabývá na oblibě. Tento narůstající trend je pravděpodobně spojen s uvědoměníma protestem veřejnosti vůči testování chemické kosmetiky na zvířatech.

V souvislosti s testováním jsou ročně zabíjeny tisíce zvířat, nejčastěji se jedná o myši, potkany, králíky a morčata. Testování je velice krutý způsob, jak ověřit bezpečnost a nezávadnost výrobků pro koncové spotřebitele. Chemické látky jsou zvířatům aplikována na kůži a do očí, chemici je dále nutí chemikálie polykat a inhalovat. Zvířata trpí bolestmi a následkem testů umírají. Toto týrání se dá ale velice snadno zastavit, důležité je přestat kupovat zboží, které podléhá nehumánnímu testování. Výrobcům nezbude nic jiného, než upustit od trápení zvířat a začít používat nové metody.

 Čím se tedy přírodní kosmetika odlišuje? Ve všech fázích výroby musí splňovat přísná kritéria na složení. Zakázán je obsah ropných produktů, syntetických konzervačních a vonných látek, syntetická barviva a dále nesmí být využívánouž výše zmíněnéhotestování na zvířatech. Produkty na výrobu přírodní kosmetiky by měly být získávány v souladu s přírodou z plodinekologického zemědělství nebo z kontrolovaných sběrů ve volné přírodě. Nesmí obsahovat žádné chemické sloučeniny, všechny procesy výroby musí být šetrné k přírodě a důležitou roli zastává také obal kosmetiky – musí být z ekologického a recyklovatelného materiálu.Mezi největší klady přírodní kosmetiky patří přítomnost vitamínů, hydratačních látek a antioxidantů. Z těchto důvodů je pokládána za nejvhodnější volbu pro citlivou nebo i dětskou pokožku.

Za jednu z nejlepších voleb na trhu je považována kosmetika značky Pevonia Botanica, která pochází ze Spojených států. Jedná se o elitní řadu wellness produktů používaných prestižními salóny po celém světě. Nabízí více než 150 produktů pro domácí použití a dalších více než 100 pro profesionální ošetření v salónu. Při výrobě používá nejčistší přírodní ingredience, nejmodernější vědecké a technické poznatky. Jejich kosmetika je vhodná pro péči o pleť pro muže i ženy všech věkových kategorií. Přípravky Pevonia Botanica vám pomůže s ošetřením pleti suché, mastné i citlivé a dokáže si poradit s akné a rosaceou. Při pravidelném používání vás neminou viditelné výsledky.

Elektronický obchod Pevonia Botanica nabízí možnost zakoupení dárkových sad a balíčků, kterými zaručeně uděláte radost svým blízkým pod Vánočním stromečkem. Všechny výrobky si můžete objednat z pohodlí domova, daleko od Vánočního shonu, davů a nekonečných front. A pokud si nejste jistí, jaký typ pleti dotyčný má, nic nezkazíte věnováním dárkového poukazu na přírodní kosmetiku. Obdarovaný si následně vybere kosmetiku podle svého gusta a k vlastní spokojenosti.

Přírodní kosmetika vs. testování na zvířatech

Přihlášení do klubu