JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

správný výběr plavek

Tipy pro správný výběr plavek

Také vás napadá otázka jaké plavky si vybrat? Všichni bychom uvítali, kdybychom koupili plavky podle posledních trendů, a které by zároveň vyhovovaly našemu stylu.

Když se na nákup plavek připravíme předem, pak bude samotné nakupování jednodušší a výsledek bude mnohem lepší.

Co určitě nekupovat

Nevybírej plavky, které nemají vycpávky. Obzvlášť, které mají plavky světlou barvu, jakmile se namočí, bude v něm vidět i to co nechceme. Plavky, u kterých látka se už na první pokus vytahuje, také už nebudou to, co „bývaly“. Slunce a voda totiž způsobí, že po krátkém nošení budou plavky o několik čísel větší. Nevybírejte větší velikost, neboť všechny plavky se trochu vytáhnou.

Jak se poznáte kvalitní látku

Pokud je látka na omak příliš tenká slabá anebo je naopak hrubá anebo na vás dělá dojem umělotiny, bude lepší, když takové plavky nekoupíte. Zkontrolujte, jestli je v látce obsažen elastan nebo jiná elastická složka. U plavek, které mají zavázání za krk a nejsou z kvalitního materiálu, se dá očekávat mnoho mrzutostí, protože látka se vytáhne a nebude moc držet. Hrubší látky v sobě většinou mají více umělých složek. Naproti tomu se dá říct, že měkčí materiály bývají kvalitnější. U ramínek je důležité, aby byla nastavitelná a také multifunkční, aby se vám v plavkách dobře opalovalo.

Šití a střih plavek

Známé značky hlídají i dobré ušití a střihy. Zároveň řeší praktičnost a estetiku. Stehy mají být husté bez trčících nití.

Přípravy na sezónu

Je vhodné si na léto zakoupit více střihů. Jiný styl mají plavky do venkovních prostor, jiný do vnitřních prostor a jiný ke sportování. Pokud jste často ve chlorované anebo slané vodě, počítejte s tím, že se plavky zničí dříve.

Vybírejte vždy si plavky podle své postavy

Pokud máte postavu ve tvaru tzv. hrušky je vhodnější větší výstřih, aby byl zvýrazněný vršek, spodek zvolit spíše se sukýnkou nebo tankini. Pokud máte postavu ve tvaru přesýpacích hodin, tak si můžete vybírat mezi asymetrickými střihy a většími vrchními i spodními díly. Pokud máte sportovní postavu, vybírejte si plavky s výrazným vzorem anebo s volánky. Také jednodílné plavky s výstřihem, ale i spodní díly menší velikosti se zavazováním na boku budou pro tento typ postavy vhodné. Tyto varianty podtrhnou vaši ženskost.

Pokud máte výraznější ňadra, je dobré vybrat vršek s kosticemi a se širším zapínáním. U menších ňader se hodí střih trojúhelníkovitého typu anebo push up a také nevadí menší velikost vrchního dílu.

Pokud máte trošku větší bříško, jsou pro vás vhodné jednodílné plavky s nařasením, spodní díly s vyšším pasem nebo tankini.

Barva plavek

Barva plavek by se měla vždy řídit podle barvy kůže a vlasů. Blondýnkám a hnědovláskám sluší červené a teplé odstíny. Opálená kůže a tmavě hnědé vlasy jdou k růžové nebo žluté barvě. Ale béžová či olivová vám taky bude také k opálení slušet. Světlá barva kůže, blond nebo zrzavé vlasy ladí k zeleným odstínům. Výjimku tvoří limetkový odstín. Vhodná je i růžová. Světlé typy se také mají vyvarovat žluté a oranžové.

Přihlášení do klubu