JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

Skříň už praská ve švech: Jak se bezbolestně zbavit všeho, co už nepotřebujete?

V šatníku máte nejspíš mnohem víc věcí, než kolik zvládnete unosit. Těžko se vám ale odolává sezónním slevám a oblečení se kupí a kupí. Jak co nejefektivněji z šatníku odstranit to, co už tam nemá co dělat?

Nejčastější příčina hromadění oblečení? Neznalost vlastního stylu!

Ve skříni máte volánkové šatičky, růžové sukně, pánské kapsáče, krajkové halenky i kožené bundy. Někdo tomu říká „kreativita“, my tomu říkáme bordel. Pokud vám není patnáct a nestavíte si image na kombinaci všech možných i nemožných stylů, nesourodý šatník ve vašem životě nemá místo.

Určete, jaký máte styl a odpovězte si na otázky: Jaké oblečení oblékáte nejčastěji? Které kousky jsou nejobnošenější? Ve kterých se cítíte nejpohodlněji? Když před sebou uvidíte své nejnošenější a nejoblíbenější oblečení, bude vám jasné, které kousky do toho vzorce nezapadají.

Tip: Lepší než mít padesátkrát trendy kalhoty je mít padesát různých doplňků. Styl dělají doplňky. Takže když hledáte variabilitu, nakupujte dámské doplňky, ne nové hadříky. Stejné šaty budou vypadat jinak s kloboukem a perlami a jinak s teniskami a kšiltovkou. Už víte, kam míříme?

Zbavte se věcí, které nenosíte

Buďte nekompromisní a udělejte ve svém šatníku vítr. Klidně si na to vyhraďte celý den a vše si vyzkoušejte, prohlédněte se a zjistěte, jak se v daném oblečení cítíte.

Tip: Vsaďte na basic kousky. Základem šatníku jsou jednoduché kusy oblečení, které unosíte po celý rok na milion různých způsobů. Nepotřebujete desatery extravagantní šaty, ve kterých se necítíte ve své kůži, ale jedny malé černé, které můžete nosit stokrát jinak.

Jdeme na úklid!

- Na jednu dávejte oblečení, které pravidelně nosíte.
- Na druhou hromádku dejte oblečení, které nosíte málo, ale cítíte se v něm dobře a napadají vás alespoň tři příležitosti, ke kterým byste ho oblékli. Tohle oblečení si zaslouží šanci hrát o místo ve vaší skříni – dejte mu tři měsíce, a když některý kousek z této hromádky obléknete, zařaďte ho do šatníku. Zbytku se zbavte.
- A na třetí hromádku dejte oblečení, které jste za poslední rok neměli na sobě. Přihoďte tam i oblečení, které vám není, a oblečení, ve kterém se necítíte dobře. Téhle hromádky se nekompromisně zbavte.

Přihlášení do klubu