JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

Adidas

Hvězdy nosí adidas Superstar

Tenisek existuje nepřeberně modelů, stejně jako značek, které je vyrábějí. Některé upadnou v zapomnění, některé se stanou legendou! Co je dělá legendami? Nadčasový vzhled? Nebo jejich příběh? Jedním z legendárních modelů jsou právě boty adidas Superstar. Co je na nich tak výjimečného?

Adidas Superstar na počátku

Adidas Superstar jsou jedním z modelů, za kterým stojí dlouholetá historie. Není to kousek, po kterém by ženy (i muži) bláznily jednu sezónu a další rok by si ho nikdo nevšiml. Existují už téměř neuvěřitelných 50 let a stále stojí na špičce oblíbenosti mezi teniskami.

Přitom stejně, jako u většiny modelů tenisek, na jejich zrodu stál sport, nikoli móda. V tomto případě to byl basketbal, který byl v minulém století obrovsky populární. Hráči NBA se stali populárními stejně jako rockové hvězdy a blýskali se na plakátech teenagerů po celém světě. Světové značky se předháněly v tom, co pro svět basketbalu vymyslí. A tady už jsme pomalu u zrodu superstarů! Značka adidas přišla s revolučním řešením, kotníkovými teniskami s koženým svrškem a gumovou špičkou, které se říká „Shelltoe“. A to je právě gumová špička, jakou jí známe nyní na adidas Superstar. Po další desetiletí se vzhled těchto tenisek formoval až do dnešní podoby. V 70. letech byly stále ještě spjaté s NBA, postupně se ale začaly od světa sportu odklánět a získávat si popularitu jinde. Především v uměleckém světě. Jejich hvězdné období odstartovala skupina Run D.M.C., která je propagovala na svých vystoupeních, ale dokonce je promítla i do skladby My Adidas, která oslavuje lásku k teniskám a v podstatě stála u zrodu celé jedné generace sneakers maniaků.

Adidas Superstar dnes

Dnešní podobu tohoto modelu zná každý z nás. Ale zároveň to není tak, že by superstary nějak ustrnuly ve vývoji. Kromě speciálních edicí, na kterých spolupracují známé hvězdy jako je například Nigo, Rita Ora nebo Pharell, je najdeme i v nejrůznějších obměnách.

Jednou z nich jsou nazouvací tenisky adidas Superstar Slip-On/W, na kterých nenajdeme klasické šněrování, ale zachovávají si nejdůležitější znak superstarů, gumovou „Shelltoe“ špičku. Byly představeny v několika zajímavých barvách, například jejich růžová varianta je neodolatelná.

 

Retro návratem k NBA botám je pak model adidas Superstar Foundation, který je pro opravdové fajnšmekry.

 

Pokud jste raději pro inovativní řešení, pak je tu model adidas Superstar Bounce W, se stejnojmennou technologií podešve, díky které se bude cítit vaše noha maximálně pohodlně!

 

Tyhle tenisky si oblíbily hvězdy jako Kylie Jenner, Gigi Hadid, nebo třeba Chris Brown. Stejně tak si je oblíbil třeba prodavač pečiva odnaproti. Z toho vyplývá, že se jedná o univerzální boty, jimž jejich originalitu propůjčuje právě osobnost jejich nositele. Oblíbíte si je tak určitě i vy!

Přihlášení do klubu