Móda a krása

bílé tenisky

Jak vyčistit bílé tenisky

Bílé boty jsou stylové a krásné, když jsou nové a čisté, ale při běžném opotřebení se mohou snadno zašpinit. Aby vaše botky vypadaly svěží, musíte je často čistit. Ruční čištění obuvi je nejlepší k uchování textilie, ale můžete vyzkoušet různé čisticí roztoky, jako je mýdlová voda, jedlá soda a bělidlo. Jakmile budou čisté, budete mít boty, které vypadají jako nové!

Čištění bot mýdlem a vodou

- Mýdlo se smíchá s 1 c (240 ml) teplé vody. Jakékoli tekuté mýdlo bude fungovat pro čištění bot. Použijte asi 1 čajovou lžičku (4,9 ml) mýdla, aby byla voda pěnivá, ale stále čistá. Čisticí roztok zamíchejte zubním kartáčkem, aby byl rovnoměrně promíchán.

- Mýdlo a voda skvěle fungují na všech typech obuvi, včetně bílé kůže.

- Pokud nechcete používat mýdlo, můžete nahradit 1 ⁄ 2 šálkem (120 ml) bílého octa.

- Podrážky a gumové kousky očistěte magickou gumou. Kouzelné gumy najdete v sekcích čištění místních obchodních domů.

Skvrny od křovin se ztuhlým zubním kartáčkem

- Ponořte hlavu zubního kartáčku do vody, aby štětiny byly mokré. Štětiny zpracovávejte malými kruhovými pohyby na povrchu vaší obuvi se zaměřením na silně znečištěné oblasti. Použijte mírné množství tlaku pro zpracování čisticího roztoku do textilie boty.

- Udržujte zubní kartáček, který používáte k čištění mimo koupelnu, aby nedošlo k záměně.

- Přebytečnou vodu očistěte ručníkem. Na čištění mýdlové vody a nečistot z boty použijte hadřík nebo papírový ručník. Vyhněte se otírání ručníku přes tkaninu boty, protože byste mohli nečistotu znovu rozložit po tkanině.

- Nesnažte se zcela vysušit boty ručníkem. Přebytečný čisticí roztok jen osušte z povrchu.

- Nechte své boty uschnout na vzduchu. Poté, co je zpočátku poklepete ručníkem, vložte je do dobře větrané místnosti ve vašem domě, aby mohly zcela uschnout. Před opětovným nošením je nechte alespoň 2-3 hodiny být.

- Vyčistěte si boty v noci, abyste je mohli nechat uschnout přes noc.

Čištění pomocí bělidla

- 1 díl bělidla zřeďte 5 díly vody. Pracujte na dobře větraném místě u vás doma a smíchejte bělidlo a vodu v malé nádobě. Dávejte pozor, abyste nepoužívali více bělidla, jinak by vaše bílé boty mohly mít žlutý nádech.

- Bělidlo funguje nejlépe pro boty z bílé tkaniny.

- Při práci s bělicím prostředkem používejte nitrilové rukavice, abyste zabránili podráždění kůže.

- K uvolnění skvrn použijte zubní kartáček v malých kruzích. Namočte zubní kartáček do bělicího roztoku a začněte čistit boty. Zaměřte se na znečištěné oblasti a hluboké skvrny, mírným tlakem na tkaninu. Měli byste si všimnout, že se skvrny zvedly z látky.

- Začněte s látkou vaší boty, než se přesunete na tvrdší povrchy, jako jsou chodidla.

- Otřete bělicí roztok z boty vlhkým ručníkem. Navlhčete měkkou utěrku z mikrovlákna v čisté teplé vodě a vyždímejte ji, dokud nebude vlhká. Při utírání ručníku přes boty vyvíjejte jemný tlak.

- Vložky můžete také vyjmout z bot a omýt je pod kohoutkem.

- Nechte boty uschnout na dobře větraném místě. Nechte své boty v místnosti vyschnout nejméně 5-6 hodin, než je znovu obujete.

- Umístěte ventilátor před boty, abyste urychlili proces sušení.

Použití pečící sody

- Smíchejte jedlou sodu, ocet a horkou vodu do pasty. V misce smíchejte 1 polévkovou lžíci (15 ml) horké vody, 1 polévkovou lžíci (15 ml) bílého octa a 1 polévkovou lžíci (14 g) jedlé sody. Pokračujte ve smíchání roztoku, dokud nevznikne hustá pasta. Jedlá soda a ocet začnou po reakci blednout a bublat.

- Soda na pečení funguje nejlépe, pokud se pokoušíte čistit boty plátěné.

- Pomocí zubního kartáčku zapracujte pastu do bot. Ponořte hlavu zubního kartáčku do pasty a natřete ji do tkaniny vašich bot. Použijte jemný tlak na štětiny, aby látka absorbovala pastu. Zakryjte všechny vnější povrchy vaší boty připravenou pastou.

- Po dokončení důkladně opláchněte zubní kartáček, aby pasta nezaschla ve štětinách.

- Nechte pastu zaschnout na botách 3-4 hodiny. Umístěte boty na přímé sluneční světlo, aby pasta mohla zaschnout nebo ztvrdnout rychleji. Nechte je venku, dokud nebudete moci poškrábat sušenou pastu nehtem.

- Pokud nemůžete sušit své boty venku, dejte je do blízkosti slunečného okna nebo do dobře větrané místnosti.

- Suchým kartáčem odstraňte zaschlou pastu. Podešvy chodidel společně obtočte, aby se pasta rozpadla a padla na zem. Pokud vám zůstanou zbytky sušené pasty, odškrábejte je suchým zubním kartáčkem, dokud nebudou vaše boty znovu čisté.