JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

FASHION STORM

FASHION STORM v Opavě

V Opavském Domě umění a kostele sv. Václava se v polovině října představí FASHION STORM.  Jedinečná akce bude nabitá workshopy, přednáškami i prezentacemi moravskoslezských módních designerů.

Hosty budou mimo jiné módní kritička Františka Čížková, lifestylová blogerka Lucie van Koten, modelka a Miss Earth 2015 Karolína Mališová i další bloggeři a influnceři. Hvězdou přehlídky pak bude současná tvář módního domu Gucci Barbora Fialová. 

„Nultý ročník FASHION STORM je především propagací regionálních módních značek, které jsou špičkově ušity z kvalitních materiálů. Chceme jít proti současnému trendu rychlé módy, která vytváří haldy nekvalitního oblečení s negativním dopadem na životní prostředí. V projektu se nám podařilo propojit regionální módní značky s bloggery a influencery, kteří na sociálních sítích udávají trendy, s pražskými módními špičkami. Nechceme uspořádat pouze klasickou přehlídku, ale zviditelnit  regionální módu a všechno kolem ní.“ říká ředitelka FASHION STORM Petra Špornová s tím, že do budoucna by se akce mohla rozšířit také o tradiční regionální řemesla. 

FASHION STORM

- nabídne v Opavě nejen skvělou podívanou, ale i poučení

Na akci se představí moravskoslezské značky MarVa de Luxe, Lada Vyvialová, Tonak, Dara Bags, ARTGI, City Folklore, Nikola Zezulová, i Verver a Lalute z konceptu Ty Identity. Tvorba každého návrháře je originální a dobře rozpoznatelná. 

Designerka Lada Vyvialová prozradí, Proč se věnovat módě?, kritička a publicistka Františka Čížková bude hodnotit outfity, lifestylová bloggerka a modelka Lucie van Koten  se bude věnovat zdravému životnímu stylu a světu přírodní kosmetiky, produkční a manažerka Veronika Poláková nabídne seminář s názvem Marketing pro začínající designery a návrháře. 

Zájemci si mohou pod vedením Lucie Bielákové z firmy Megakytky vyzkoušet také výrobu originálních papírových květin, které od loňského roku ovládly jako dekorace mola módních přehlídek, včetně značek, jakými jsou Dior nebo Chanel. Modely regionálních značek si mohou návštěvníci vychutnat díky prodejním prezentacím návrhářů a mohou se o filozofii jednotlivých firem i vzniku designových kousků mnohé dozvědět přímo od jejich autorů. 

Na FASHION STORM nebudou chybět ani doplňky. Kromě pokrývek hlavy TONAKU, které doplní kolekci Lady Vyvialové, to bude tvorba firmy Dara bags. „Kolekce kabelek a doplňků Dara bags, která bude na FASHION STORM k vidění, se vyznačuje tlumenými odstíny pikantně doplněnými o výrazné akcenty, díky čemuž jsou nadčasové střihy naprosto nepřehlédnutelné,” prozrazuje Darina Ermisová, která založila značku Dara bags v roce 2008 a je věrná svým zásadám, což je etický způsob výroby produktů přímo v Ostravě, navrhování malých kolekcí a vlastní cesta bez ohledu na módní trendy.

Přihlášení do klubu