Móda a krása

kometa

Janja Prokić poprvé představí novou kolekci šperků

Hlavním motivem nové kolekce Sadalsuud české designérky Janji Prokić jsou hvězdy a jejich síla. Autorka se inspirovala hvězdou stejného názvu, která je nejjasnější ze souhvězdí Vodnáře. Sadalsuud v překladu znamená nejšťastnější ze šťastných.

Kolekce symbolizuje křehkost a ženskou energii. „Vnímám, že mnoho žen v dnešním světě zapomnělo na svou přirozenou ženskost. Snaží se vyrovnat mužům a staví se do rolí, které jsou dominantou mužské energie. Chtějí sobě i všem ukázat, že vše zvládnou.

Šperky jsou vyrobené ze zlata a stříbra, doplněné diamanty a drahými kameny

Růženín, který otevírá srdeční čakru, je nositelem vnitřní lásky sama k sobě. „Společnost si vytváří mnoho hvězd, ke kterým vzhlížíme, ale měli bychom si uvědomit, že jsme sami sobě také hvězdy,“ poznamenává Janja Prokić.

Zlatavý až červený sagenit, kterému se příznačně lidově říká Venušiny vlasy, je symbolem souladu ženské křehkosti a síly. Drobná vlákna sagenitových krystalů prorůstají křišťály. Jsou pravým významem oné křehkosti v masivu.

Posledním z trojice poslů Sadalsuud je zelený vltavín. Vesmírný kámen, který Zemi s hvězdami pojí a který najdete na jediném místě. V Čechách.