JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

rukavice

Vyberte si kvalitní rukavice na snowboard

Při jízdě na snowboardu nebo na lyžích jsou snowboardové rukavice jedním z nejdůležitějších doplňků. Jak vybrat ty pravé rukavice na snowboard? V článku vám představíme různé druhy rukavic.

Ještě než se pustíte do vybírání

Před tím, než se začnete probírat rukavicemi na snowboard, měli byste vědět, jaký druh rukavic vám bude nejvíce vyhovovat a sedět. Volit můžete mezi prstovými rukavicemi, palčáky a tříprstové rukavice. Jaký je rozdíl mezi stejným modelem rukavic, který uvidíte na pultech obchodů v různých variantách? Nejčastěji najdete rozdíl mezi tepelným komfortem a možností hýbat prsty. Prstové rukavice jsou perfektní na zachování si obratnosti a přirozeného pohybu prstů. V některých modelech rukavic můžete ovládat například chytré telefony (například luxusní model Burton Gondy). Tepelnější komfort vás čeká v palcových rukavicích, a to i při nižší tepelné izolaci. Palčáky totiž sdílí jeden prostor a tak tvoří více tepla. Omezují pohyblivost a budete je pravděpodobněji častěji sundávat než prstové rukavice. Je to potřeba pro to, abyste si nastavili vázání, nebo se dostali do kapes. Ovšem dnes nosí palcové rukavice také vrcholoví sportovci, kteří jim dávají přednost právě díky tepelné izolaci a pohodlí. Tříprstové rukavice možná ještě neznáte. Jsou hybridem mezi palcovými a prstovými rukavicemi. Mají oddělený palec a ukazováček, a tak poskytují dobý kompromis ohledně obratnosti a tepelně izolačních vlastností. Zajímá vás více podrobností? Podívejte se do článku: Jak vybrat snowboardové rukavice.

Jaký máte na výběr svrchní materiál

Poměrně značná část snowboardových rukavic je vyrobena ze syntetického vlákna, polyesteru či nylonu. Tyto tkaniny nabízí skvělý poměr mezi prodyšností a voděodolností. Kvalitní modely mají voděodolnou membránu a mezi nejčastěji používané membrány patří DK Dry®, 32 REPEL DWR či Gore-Tex. Gore-Tex se neobjevuje na povrchu rukavice, ale je to vysoce pórovitá membrána, která je umístěna mezi svrchní plášť a podšívku. Některé modely vyšší řady jsou vyrobeny z pravé kůže. Když se kůže opatří zátěrem, dostávají se vám do rukou kvalitní rukavice přirozeně odolné proti vodě a větru. Rukavice jsou velmi poddajné, dobře izolují a mají dlouhou životnost. Některé kožené rukavice mají navíc membránu, a tak se z nich stávají ty nejkvalitnější rukavice, které si můžete obléknout.

Proč je důležitá podšívka a vložka?

V rukavicích je zabudována přidaná vrstva materiálu, která se hodí jako tepelná izolace a poskytuje zvýšený komfort. Podšívka se odlišuje podle značky rukavic. Kvalitní podšívka je vyrobena z prodyšného syntetického materiálu či vlny, které odvádí vlhkost od pokožky ven přes membránu a udržují tělo v teple. Výrobce Level do rukavic přidává izolační podšívku Primaloft®, značka Burton patentovanou Thermacore™, rukavice Dakine izolují na bázi prodyšného polyesteru.

Některé modely rukavic mají vyjímatelnou vložku. Vložky mohou být také samostatně nositelné, když je teplejší den, ať už na svahu, nebo je použijete jako městské rukavice. Samostatná vložka je perfektní také pro chladnější dny, kdy můžete sundat teplejším vrstvu rukavice a manipulovat lépe s prsty v tenčím a flexibilnějším páru rukavic. Dakine do vyjímatelných vložek u vybraných modelů přidává technologii „Touch Screen Compatible“. Ta vám zajistí pohodlné ovládání chytrého telefonu bez ztráty tepla.

Jak vybrat střih rukavic?

Jakou si vyberete délku manžety, bude záviset ryze na vaší preferenci. Manžeta by měla zamezit vniknutí sněhu pod rukavici dále do rukávu. Při výběru zohledněte také střih rukávů a v jakých podmínkách budete jezdit. Krátké manžety končí v oblasti zápěstí a máte v nich o trošku větší svobodu pohybu. Hodí se do stálých a teplejších podmínek. Lépe se hodí k bundě, která má na konci rukávu suchý zip, případně jiný příchytný systém, díky kterému se rukávy zúží. Rukavice, které jsou dlouhé a zasahují až do oblasti předloktí, umožní lem rukavice utáhnout kolem rukávu bundy na snowboard. Oceníte je na jízdě po prašanu a také v drsnějších povětrnostních podmínkách.

Rukavice pro děti

Dětské snowboardové rukavice jsou vyrobeny na stejném principu jako rukavice pro dospělé. Na rukavicích nešetřete. Všechny rukavice pro děti musí mít kvalitní membránu. U rukavic pro děti do deseti let věku je dobré pořídit palčáky. Dětské rukavice mívají pěkný a veselý design.

Tipy, které vám výběr rukavic usnadní

Na co se při výběru rukavic zaměřit? Podívejte se na :

- Chránič zápěstí – k nejpropracovanějším patří značka Level s Biomex vyvinutým ve Švýcarsku ve spolupráci s klinikou Gut ve Sv. Mořici.

- Zesílená kritická místa – u některých rukavic bývají zesílené dlaně, konečky prstů a palec.

- Předohýbané prsty – prsty jsou předem vytvarované a umožní snazší uchopení hůlek či kotvy vleku.

- Přídavná kapsa na cennosti

- Stěrka na brýle – rychle si očistíte sklo brýlí.

- Polstrování – na kloubech jsou malé polštářky, které chrání jezdce před kameny, stromy.

- Nose wipe – kus měkkého materiálu na palci, kterým si snadno otřete nos.

 Rukavice si můžete vybrat na prodejně nebo v e-shopu.

Přihlášení do klubu