Móda a krása

kabelky

Jaké kabelky nosit v létě?

Jaké kabelky jsou v kursu pro letošní léto? Některé trendy se nemění, část kabelek byla in již minulé léto. Takže možná některou či více z nich máte doma. A další si můžete pořídit i nyní a nemusíte se bát, že by rychle vyšla z módy.

Mini kabelky

Již několik sezón zůstávají mini kabelky trendy. Pokud přemýšlíte, jak začlenit tento doplněk, do kterého se vejde maximálně rtěnka a kreditní karta, možností je hned několik. Jsou ideální k šatům, na letní party či večeři na pláži. Alespoň jednu menší kabelku by ve skříni měla mít zaručeně každá žena. Mini kabelky jsou o dekadenci a lehkomyslnosti. Je typem tašky, která mluví za vás.

Shopper kabelky

Na tomto trendu letních kabelek budete milovat, že jde skutečně o nejuniverzálnější kousek, který můžete mít. Ať už spěcháte na letiště, abyste stihla let k moři, nebo se zdržujete v práci s potřebujete, aby se vám do kabelky kromě dokladů, peněženky, klíčů a mobilu vešel notebook a věci na jógu. Všechny tyto problémy vyřeší shopper kabelka, která je nezbytnou součástí každého dámského šatníku. A ještě ke všemu vypadá stylově – hodí se k džínům i šatům.

Tím, že na trhu ženy naleznou širokou škálu těchto kabelek, přijdou si na své manažerky, ale také maminky v domácnosti. Shopper tašky se prodávají v různých cenových variantách. Na léto je ideální pořídit pestrou barvu jako je například modrá, která je letos trendy a dodá letní šmrnc každému outfitu.

Bucket styl

Název je odvozen od samotného tvaru kabelky. V doslovném překladu je bucket bag označována za tašku připomínající kyblík nebo vědro. Tato taška s krátkým uchem je oblíbená pro svoji všestrannost. Kabelku lze nosit jak v ruce na zápěstí, tak na rameni nebo křížem přes záda díky nastavitelnému ramennímu popruhu.

Mohou vás doprovázet v kteroukoli denní dobu i v jakékoli situaci. To z nich dělá divokou kartu ve vašem šatníku.

Módní kabelka

„It’s not a bag, it’s a baguette“ je jeden z nejikoničtějších citátů Sarah Jessicy Parker. Herečka, která ztvárnila Carrie Bradshaw v Sexu ve městě. Je to malá kabelka polodlouhého tvaru, která se stala hitem na konci devadesátých let. Často se o ní mluví jako o „it“ kabelce, po které ženy prahly.

Není žádným překvapením, že ikonická kabelka se vrací i teď. Rozhodně se nejedná o kabelku, ve které se nosí bagety, jak by název mohl napovídat. Baguette se ji říká proto, že tvůrci kabelek si představili klišé o Francouzkách nosících v podpaží sáček s čerstvými bagetami. A úplně stejným stylem se nosí tyhle mini krasavice.