JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Móda a krása

obuv

Minimalistická obuv je trendem posledních pár let

Možná jste si ve vašem okolí všimli, že stále více přátel používá na sport, ale i běžné nošení po celý rok tzv. barefoot boty. Směr, který ještě nedávno byl okrajovou a málo známou alternativou obouvání, začíná sílit. Ve světě i v ČR jsou stále populárnější, protože jsou pro nohy i celé tělo přirozenější.

Bolí vás na konci dne nohy a jste unavení? Možná je to i proto, že vaše boty nenechávají nohy dělat to, co je pro ně přirozené. Faktem je, že celá čtvrtina všech kostí a kloubů v těle je v nohou. V chodidlech pak máte více nervových zakončení než kdekoli jinde kromě konečků prstů a rtů. To znamená, že vaše nohy jsou určeny k tomu, aby se ohýbaly, pohybovaly, napínaly a vnímaly svět. Pohodlí a výkon pramení z toho, že necháte nohy dělat to, co je pro ně přirozené.

Jaké nohy, takové celé tělo

Jak vypadají běžné boty? Úzká špička většinou nedává příliš prostoru prstům, které se stlačují k sobě. Chodidla se přitom vyvinula do své podoby proto, aby přirozeně poskytovala tělu oporu, k čemuž patří i roztahování prstů a měkký došlap. To však pevný kožený či plastový krunýř nedovolí. Dalším nepřítelem bývá nepoddajná podrážka, která chodilo už nadobro oddělí od země. Po nějaké době začnou bolet nejen chodidla, ale i další části těla, na které se nepřirozený postoj a nesprávná chůze přenášejí.

Přirozený pohyb bez podpatku

Barefootové boty však nabízejí něco jiného – tenkou podrážku a charakteristický střih, který umožňuje volný pohyb prstů.  Ty tělu vrátí přirozený styl chůze a postoj. Můžete pak při chůzi zapojovat ty správné svaly a využívat plný potenciál chodidla.

Klíčovou výhodou barefootů je to, že nemají žádný podpatek, který klenbu chodidla deformuje. A to nemyslím jenom vysoký podpatek u dámských bot, ale i třeba jen nízký u běžných či sportovních tenisek nebo outdoorových bot. Díky tomu mohou naplno pracovat Achillovy šlachy a všechny svaly. Nejen na noze, ale i v celém těle. Po nějaké době nošení těchto bot můžeme zaregistrovat změny v držení vašeho těla. Nošení barefootů má příznivý vliv na hrudník i na břišní svalstvo. Stejně tak nevyvolává bolesti krční páteře.

Přihlášení do klubu