Kompenzace za dopravní nehodu každoročně roste, aktuálně se vyšplhala už na průměrných 998 000 korun. Uvádí to společnost Vindicia, která se na odškodnění specializuje. Řada lidí se ale dopouští chyb, které jim cestu za adekvátní částkou komplikují, někdy i znemožňují. U lékaře se ostýchají zmínit všechny problémy související s nehodou, nebo věří nejrůznějším mýtům.

Jak se společné jmění manželů vypořádává? To je věc, která není jednoduchá – zřejmě přežitek plynoucí z okřídleného spojení užívaného knězi při uzavírání církevních sňatků: „Co Bůh spojil, člověk nerozlučuj.“

Je obecně známo, že láska nutí dělat lidi bláznivé věci. A co teprve peníze! Někteří by si pro pár mincí v kapse nechali koleno vrtat. Zatímco někteří přistupují k tomuto úkolu s rozvahou, jiní se nebojí zajít do extrémů.

Podle dat společnosti Marketwatch se každý rok vyrobí kolem 400 milionů nepřilnavých pánví. Ty však mají omezenou životnost a za pár let končí na skládce.  To byl jeden z důvodů, proč tehdy dvacetiletý Jan Fabini založil značku kvalitního nádobí  Fabini. Nyní radí, jak se vymanit se z koloběhu neustálého vyhazování a kupování nepřilnavého nádobí, a co dělat, aby vám nepřilnavé povrchy v kuchyni sloužily co nejdéle.