JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Rodina

Pro kluky i pro holky

Tipy na tvoření s dětmi: Pro kluky i pro holky!

Chcete se svým dětem aktivně věnovat, ale chybí vám inspirace? Chcete je na chvilku dostat od obrazovky a trávit čas kreativně? Máme pro vás super tipy na společné tvoření!

Nápady pro nejmenší

Ve věku dvou let děti začínají objevovat tvoření. Čára na papíře, otisk razítka, nový tvar modelíny – to jsou objevy pro děti v tomto věku. Děti v tomto věku také silně vnímají ocenění, kterého se jim za jejich tvůrčí snahu dostává, proto nešetřete pochvalami za jejich malá umělecká díla. Tak je budete motivovat k další tvorbě a rozvíjet jejich schopnosti.
V nabídce tvořivých her najdete spoustu inspirace, ale ty pro nejmenší by měly splňovat zdravotní nezávadnost či omyvatelnost barviček. Jako startovací tvoření jsou ideální pastelky, modelíny pro nejmenší a další výtvarné potřeby jako razítka.

Tip: Mrkněte také na nabídku didaktických her.

Tvoření kluky nebaví?

Máte doma většího chlapce a myslíte si, že tvoření není nic pro něj? Pak mu možná nepřišly pod ruku ty správné kreativní aktivity. Jasně, výroba náramků ho asi bavit nebude, ale co třeba potisknout si tričko superhrdiny? Nebo razítka s komiksovými motivy, kterými si mohou ozdobit školní sešity a pak je třeba i vybarvit? Mrkněte na kreativní sady na agatinsvet.cz a určitě najdete něco, co by ho zaujalo.

Tip: Můžete zkusit mrknout i na nějaké karetní hry pro děti – ty sice nejsou zas až tak kreativní, ale pořád lepší, než odpoledne u počítače, co myslíte?

Tvoření pro holky

Dívky kolem devíti let už začínají mít potřebu vyjádřit svou osobitost a hledat své místo ve světě. Vaše role je zde ale také důležitá – pomozte jí vybrat vhodnou kreativní sadu, která je dostatečně variabilní a nad jejími výrobky se můžete pobavit o tom, co je vkusné a proč.
Dívky nejvíce ocení výrobu šperků, triček a další podobnou tvorbu, která jim umožní vyjádřit svůj vkus. Malování na textil, razítkování na trička, výroba náramků z korálků – to jsou aktivity, které ji budou bavit – a ať už se do nich pustí s kamarádkami nebo rovnou s vámi, určitě si to užije.

Tipy na tvoření s dětmi: Pro kluky i pro holky

Přihlášení do klubu