JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Rodina

první příznaky těhotenství

Prvotní příznaky těhotenství

Mohla byste být těhotná? Důkazem je těhotenský test. Ale ještě předtím, než vynecháte nějaké období, můžete mít podezření - nebo doufat - že jste těhotná.

Klasické těhotenství a jeho příznaky 

Mezi nejčastější časné známky a příznaky těhotenství patří:

Opožděná menstruace – tento příznak však může být zavádějící, pokud máte nepravidelný menstruační cyklus.

Oteklá prsa - v časném těhotenství mohou hormonální změny způsobit, že vaše prsa budou citlivá a bolestivá. Nepohodlí se pravděpodobně sníží po několika týdnech, kdy se vaše tělo přizpůsobí hormonálním změnám.

Nevolnost se zvracením nebo bez něj - ranní nevolnost, která může udeřit kdykoliv během dne nebo noci, často začíná jeden měsíc po otěhotnění. Některé ženy však pociťují nevolnost dříve a někteří ji nikdy nezažijí. Zatímco příčinou nevolnosti během těhotenství není jasné, těhotenské hormony začali pravděpodobně hrát a svoji roli.

Zvýšené močení - může se stát, že budete močit častěji než obvykle. Množství krve v těle se zvyšuje během těhotenství, což způsobuje, že ledviny zpracovávají extra tekutinu, která skončí v močovém měchýři.

Únava - únava také patří mezi první příznaky těhotenství. Během časného těhotenství, hladina progesteronu stoupá a žena je více ospalá.

Další známky a příznaky těhotenství

 Jiné méně zjevné známky a příznaky těhotenství, s nimiž se můžete setkat během prvního trimestru, zahrnují:

Náladovost - časté jsou výkyvy nálady.

Nadýmání - hormonální změny během časného těhotenství mohou způsobit, že se budete cítit nafouknutý, podobně jako byste se mohli cítit na začátku menstruačního cyklu.

Lehké špinění - někdy je malé množství lehkého špinění jedním z prvních příznaků těhotenství. Známé jako implantační krvácení, to se stane, když oplodněné vajíčko se váže k výstelce dělohy - asi 10 k 14 dnům po početí. K implantačnímu krvácení dochází v době menstruace. Ne všechny ženy to však mají.

Křeče - některé ženy pociťují v období těhotenství mírné křeče dělohy.

Zácpa - hormonální změny způsobí, že váš zažívací systém zpomalí, což může vést k zácpě.

Potravinové averze - když jste těhotná, můžete se stát citlivějším na určité pachy a váš vkus se může změnit. Stejně jako většina jiných příznaků těhotenství, tyto potravinové preference mohou být křídou až na hormonální změny.

Nosní kongesce - zvýšení hladiny hormonů a produkce krve může způsobit, že sliznice v nose budou snadno bobtnat, vysychat a krvácet.

 

Jste opravdu těhotná?

Bohužel, mnoho z těchto příznaků a symptomů není pro těhotenství jedinečné. Některé mohou naznačit, že onemocníte, nebo že vaše období začíná. Stejně tak můžete být těhotná, aniž byste zažili mnoho z těchto příznaků.
 
Pokud však vynecháte nějakou dobu a všimnete si některého z výše uvedených příznaků, vezměte si doma těhotenský test nebo navštivte svého poskytovatele zdravotní péče. Pokud je váš domácí těhotenský test pozitivní, domluvte si schůzku se svým poskytovatelem zdravotní péče. Čím dříve bude těhotenství potvrzeno, tím dříve můžete zahájit prenatální péči.
 

Přihlášení do klubu