JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Rodina

přebalování miminek

Jak přebalit miminko

I když častá výměna plen nepatří zrovna mezi vaše blíbené činnosti, i tak je nezbytnou soušástí péče o dítě. Protože výměna plenky, kdykoliv je mokrá nebo špinavá, pomáhá zabránit podráždění a vyrážce.

Než začnete s přebalováním dítěte, ujistěte se, že máte ve svém blízkém okolí vše potřebné:

- dostatek čistých plen

Pleny již nekoupíte pouze v drogeriích a velkých obchodech, ale také například i v internetové lékárně Benu.

- vlhčené ubrousky nebo žínku a teplou vodu

U novorozenců mladších 1 měsíce a dětí s plenkovou vyrážkou používejte k očištění miminka teplou vodu a žínku (můžete také vyzkoušet hypoalergenní ubrousky pro novorozence).

- náhradní oblečení pro dítě

Je dobré mít vždy připravené po ruce, pro případ, že by plenka protekla.

- masti pro prevenci anebo zklidnění vyrážky z plenek

Výměna plenky

Položte své dítě na čistý, měkký a bezpečný povrch

Přebalovací stůl, komoda vybavená přebalovací podložkou, postýlka ​​nebo postel jsou ideální na přebalování děťátka. Pokud jste mimo vlastní přebalovací pult, položte pod miminko čistý ochranný hadřík. 

Po dobu přebalování děťátko pečlivě hlídejte, aby vám nespadlo na zem.

Rozlepte plenku a očistěte dítě

U mokré plenky: Přeložte špinavou plenu pod dítě (takže čistá vnější strana je nyní pod jeho spodkem) a otřete mu zadeček.

U více zamazané plenky: Otřete zadeček co nejvíce se samotnou plenkou a poté ji sklopte pod ni, jak je uvedeno výše. Roztáhněte mu nožky a dobře očistěte přední stranu dítěte teplou vodou nebo ubrousky. Nezapomeňte se dostat do všech záhybů. Poté obě nohy zvedněte a důkladně očistěte spodní část dítěte.

Jakmile je dětský zadeček čistý, vytáhněte znečištěnou plenku a před uvolněním nohou dítěte vložte pod dítě plenku novou. Před nasazením čisté plenky či nanesením krému na vyrážku z plenek otřete dítě do sucha.

Plenka jednorázová se zapíná VŽDY zezadu dopředu.

Na výběr je z opravdu velkého množství značek, mezi jednu z nejlepších však jednoznačně patří pleny Pampers.

Vyhoďte špinavou plenu

U jednorázových obalů zabalte plenu do koule a zajistěte ji pomocí upevňovacích prvků na krajích. Poté ji vyhoďte do odpadkového koše, ale v žádném případě ji nikdy nesplachujte do záchodu. Když jste mimo domov, noste si s sebou igelitové sáčky na požité pleny. Ty potom vyhoďte do nejbližšího odpadkového koše na směsný komunální odpad.

Oblečte dítě

Nyní už jste zcela hotovi, dítě oblečte a omyjte si řádně ruce.

Přihlášení do klubu