Rodina

Kdy pořídit dětskou deku pro vaše miminko?

Jak již všichni víme, polštář a peřinka do postýlky novorozence na nějakou dobu nepatří. Zhruba od druhého roku života už by ale vaše dítě mělo vyměnit hnízdečko nebo spací pytel za “dospělácké” peřinky.

Na začátek je dobré zmínit, že každé dítě to může mít jinak. Některé začne peřinku vyžadovat už během prvního roku, jinému začne chybět až po dvou nebo 3 letech. Než tedy vyměníte dětské hnízdečko za či spací pytel za přikrývku, může to chvilku trvat.

Jak vybrat peřinku pro dítě?

Přikrývky pro miminka a batolata bývají menší než peřinky pro větší děti. Je to tak zejména kvůli tomu, že tělíčko miminek i batolat je daleko menší, než dětí ve věku od 3-4 let. V prvé řadě tedy vybírejte podle toho, v jaké životní fázi se zrovna dítě nachází.

1.Rozměry

Miminka a batolata

Děti v tomto věku by měly mít v postýlce deku ideálně i rozměrech 80 x 80 cm, tento typ je vhodný především do klasických dětských postýlek s příčkami. Pokud je dítě větší a pořád spinká v postýlce, můžete mu pořídit i dětskou přikrývku o rozměrech 90 x 135 cm.

Děti od 3-4 let

Větší děti už si zaslouží delší deku, jestliže mají už svou vlastní postel, můžete sáhnout po dětské přikrývce o rozměrech 100 x 135 cm, případně 100 x 140 cm.

2.   Gramáž

Svou roli nehrají pouze samotné rozměry, ale také gramáž dětských dek. Musíte myslet na to, že dětské tělo je jinak stavěné než tělo dospělého člověka. Proto není potřeba vybírat příliš těžké peřiny. Většinou se gramáž dek pohybuje okolo 400 ─ 600 g. Menší deky ─ nižší gramáž. Pomoci vám také může fakt, zda se vám dítě snaží deku v noci odkopávat. V takovém případě vybírejte lehčí deky, které nebudou dítěti tolik na těle vadit.

3.Příjemný materiál

Na výběru peřinky rozhodně nešetřete a dopřejte svým maličkým opravdu kvalitní dětské lůžkoviny. Špatně zvolený materiál může vašim ratolestem přivodit zdravotní potíže. Pokud má již v takto nízkém věku vaše dítě problémy s dýchacími cestami nebo trpí nějakou alergií, rozhodně se vyhněte péřovým peřinám. Jestliže ale dítě nic takového netrápí, a navíc vyžaduje deku a její teplo, jsou péřové peřinky ideální volba.

Alternativou pro alergiky jsou potom přikrývky z dutého (umělého) vlákna. Kvalitou jsou srovnatelné a mnohdy i levnější. Roztoči nebo prach v nich ale nemají šanci. Bývají o trošku méně teplé, takže pro miminko, které se vám odkopává, je to tzv. značka ideál.

Kvalitní dětské přikrývky

Hledáte pro své dítě opravdu vysoce kvalitní dětskou přikrývku? Potrpíte si na produktech české výroby? Máme pro vás tip. Společnost Picaso Manufactury se zabývá poctivou českou výrobou polštářů i přikrývek, a to nejen pro dospělé, ale i pro naše nejmenší. Navštivte jejich nabídku a vyberte pro svou ratolest deku, pod kterou budou spinkat nerušeným a klidným spánkem.