JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Volný čas

Botanická zahrada v Praze je pastvou pro oči i pro duši

Botanická zahrada v Praze je pastvou pro oči i pro duši

Pokud navštívíte Prahu, máte hodně variant k využití volného času. Divadla, výstavy, koncerty, festivaly, sportovní akce. Chcete-li si opravdu odpočinout od shonu, návalu turistů a přeplněných obchodů, přijďte do botanické zahrady a budete příjemně překvapeni.


Botanická zahrada hl. města Prahy se nachází v městské části Troja. Je rozdělena na venkovní expozici, skleník Fata Morgana a vinici sv. Kláry. Venkovní expozice je od jara do podzimu pastvou pro oči. Představte si ji jako obrovský park (25 hektarů), kde jsou květiny a stromy vysázeny tak, aby působili harmonicky a v barevném celku. Najdete zde ornamentální zahradu, krásnou japonskou meditativní zahradu, pivoňkovou louku, floru Turecka a Středomoří. Severoamerická polopoušť s kaktusy a sukulenty, prérie s indiánským týpí, mokřady s masožravými rostlinami.

Botanická zahrada v Praze je pastvou pro oči i pro duši

V celém areálu jsou lavičky a lehátka, v letních měsících je možné odpočinout si na přikrývkách přímo na trávě – to využívají hlavně maminky s malými dětmi. Venkovní expozice má pro vás připraveno na několika místech občerstvení, během roku je v provozu čajovna.

Projdete-li částí ornamentální zahrady ke kapli sv. Kláry až k vyhlídce, překvapí vás pohled na vinici pod kaplí. Vinohradnickou naučnou stezkou (jsou zde podrobně popsány moštové odrůdy vinné révy i odrůdy stolních vín) se dostanete až k viničnímu domku. Vnitřní i venkovní příjemné posezení láká k odpočinku, ochutnáte skvělé víno přímo z botanické zahrady. Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Modrý portugal, Sauvignon, Rulandské šedé… Víno má vynikající kvalitu, právě díky prosluněnému svahu vinice a získalo mnohá ocenění. Specialitou je cuvée Bílé z botanické zahrady.

Botanická zahrada v Praze je pastvou pro oči i pro duši

Pro děti i dospělé je jistě zážitkem návštěva skleníku Fata Morgana. Ten se nachází mimo venkovní areál. Tropický les v přímém přenosu - rostliny z Madagaskaru, Afriky, Mexika, Jižní Ameriky, Austrálie. Dvě sladkovodní jezera s rybami, uvidíte i jejich spodní část podzemním průchodem, stejně tak jako kořeny některých velkých rostlin. Skalnatý vodopád, exotické kvetoucí rostliny, pestrobarevní motýli a zvuky ptáků vám vytvoří dokonalou atmosféru tropů. V poslední části skleníku, kde je chladnější klima, jsou rostliny z And, horských oblastí Asie a subtropické Afriky.

Na zajímavou atmosféru Botanické zahrady hl. města Prahy určitě nezapomenete, zahrada je jedním slovem krásná.

Botanická zahrada v Praze je pastvou pro oči i pro duši

Přihlášení do klubu