JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Volný čas

Datlová palma

Jak vypěstovat datle z pecky

Vypěstujte si s námi díky jednoduchému návodu vlastní datlovou palmu přímo z pecky! Datlové palmy obecně vyžadují velmi teplé a slunečné podmínky, aby byla sklizeň úspěšná. Nejsou to nejsnazší stromy k pěstování, ale o to větší zábava a výzva to pro vášnivé pěstitele je.

Datle jsou obrovsky výživné a mají nezastupitelné místo mezi přírodními zdroji vlákniny, vitamínu B a navíc jsou nízkokalorické. Ačkoliv samotná metoda pěstování datlovníku složitá není, náročnější pro vás bude získat ze stromu plody.

Krok za krokem k datlové palmě

  • Nejprve si kupte kvalitní čerstvé datle, vyjměte semínka ze středu plodu, opláchněte a vychutnejte si ovoce.
  • Připravte si nádobku (skleněnou, keramickou), kterou naplňte studenou vodou. Na týden do misky namočte semínka datlí, přičemž alespoň jedenkrát denně vyměníte vodu, aby se netvořila plíseň.
  • Po týdnu, kdy byly semínka ponořené ve vodě, je dobře opláchněte a připravte si vlhkou (nikoliv promočenou) papírovou utěrku, do které semínka vložíte. Semínka musí být uvnitř utěrky, obaleny ze všech stran. Papírovou utěrku i se semínky vložte do plastového sáčku, uzavřete a umístěte na teplé místo. Občas utěrku zkontrolujte. Pokud se začne tvořit plíseň, papírovou utěrku vyměňte. Brzy se začnou objevovat kořínky (buďte trpěliví, může to trvat i několik týdnů).
  • Naklíčená semena vložte do kvalitní zeminy, půdu udržujte přiměřeně vlhkou a květináč přikryjte fólií či plastovým sáčkem, který necháte na místě, dokud se neobjeví listy. Květináč umístěte opět na teplé místo.
  • Gratulujeme. Brzy vám vyroste mladá palma!

Datlové palmy nepatří mezi rychle rostoucí stromy a jsou velmi náchylné na přelití, které je pro ně definitivní. Datlové palmy neopyluje hmyz ani ptáci, nýbrž jsou opylovány větrem. Pokud nebudete mít palmu venku, pravděpodobně nikdy nebude mít žádné ovoce.

Související články:

Jak vypěstovat liči z pecky

Přihlášení do klubu