JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Volný čas

Napoleonské slavnosti Loučeň

Víkend Napoleonských slavností v Loučeni

Udělejte si výlet zpět časem do dob samotného Napoleona. Zámecký park v Loučeni se během prodlouženého víkendu 21.-23. září 2018 promění v bitevní pole s vojenským ležením francouzských, ruských a rakouských vojsk. Prožijte s rodinou nezapomenutelnou atmosféru Napoleonských slavností a Bitvu národů – jeden ze zásadních milníků evropské historie.

Na zámku Loučeň zahájí celou akci v pátek postavením ležení a výcvikem jednotlivých vojsk přímo v amfiteátru. Zastoupeny budou všechny rozhodující strany, dělostřelectvo, jízdní oddíly, ale i polní kuchyně, lazaret a markytánky. Po celý víkend budou volně přístupné tábory vojsk a menší návštěvníci se mohou vžít do role rekrutů, kteří byli odváděni do armády již ve 12 letech.

V neděli slavnosti vyvrcholí ukázkou samotné bitvy, čímž si Loučeň připomene 205. výročí Bitvy národů u Lipska. V blízkém okolí Loučeně rozbila ruská, pruská i rakouská armáda své tábory a přímo na zámku probírala generalita taktiku na bitvu, který určí směřování celé Evropy na několik desetiletí. Bitvou u Lipska končí pověst Napoleona Bonaparte jako téměř neporazitelného vůdce, který se po prohrané bitvě vrací zpět do Francie a ustupuje do exilu, kde definitivní porážku utrpí v Bitvě u Waterloo. Zbytek svého života pak stráví ve vyhnanství. Celé slavnosti si připomínají Evropu v roce 1813 – vyčerpanou, zdevastovanou dvaceti lety válek, avšak sjednocenou proti Francii a jejímu císaři.

Během slavností budou probíhat pravidelné i večerní prohlídky zámku Loučeň, který patří mezi jednu z nejnavštěvovanějších památek Středočeského kraje. Pro romantické duše, které si chtějí vychutnat atmosféru, nabízí organizátoři možnost stanování bezprostředně blízko ležení vojsk nebo útulné ubytování v zámeckém hotelu.

Kompletní program celých slavností najdete na oficiálních stránkách zámku.

Přihlášení do klubu