JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Dieta podle krevních skupin

Dieta podle krevních skupin

Myslíte si, že je pro vás každé jídlo vhodné? Pokud chcete držet správnou dietu, je nejprve vhodné zjistit, jakou krevní skupinou disponujete, a podle orientovat jídelníček.

Antigen v krvi určuje krevní skupinu. Kdo má v krvi antigen A, bude mít i takto označenou krevní skupinu, tedy A. Logicky je tedy jasné, že antigen B označuje skupinu B, antigen AB skupinu AB a krevní skupina 0 je bez antigenu. Když se tato protilátka sejde s cizím antigenem, výsledkem je shlukování. Takový shluk umožní lepší odstranění z těla. Může se jednat o bakterii nebo vir, ale úkol je jasný, někdo musí z kola ven, v tom lepším případě cizorodá látka. Oslabená imunita může být ve výsledku způsobena častým stykem s viry a bakteriemi.

Proč si toto všechno říkáme? Je to z důvodu toho, že právě určité potraviny jsou pro někoho v přirovnání s cizorodou látkou hodně identickou situací, také dochází ke shluku krvinek. Pomocí tohoto jevu tak bylo jednotlivým krevním skupinám přidělena i strava, která je pro ně „jedem“ nebo příznivou látkou.

Lektiny neboli látky bílkovinné povahy mohou být nevhodné pro vaší krevní skupinu a vyhodnoceny tělem jako nežádoucí. Jenže mohou už v řadě případů přispět k syndromu dráždivého tračníku nebo k cirhóze jater. Jedná se o pouhých 5 % lektinů, které tělo nevyloučí samo, ale i tak je potřeba tomu věnovat pozornost. Obecně je tedy možno krevním skupinám přiřadit potraviny, které jsou pro ně vhodné. Pojďme se na ně podívat:

Krevní skupina A

Lidé mající skupinu A jsou typem řazeni mezi vegetariány. Prospívá jim konzumace ovoce, zeleniny, ryb, luštěnin, bílého masa, sójových výrobků a olivového oleje. Vhodným pitím je káva, zelený čaj a v omezené míře také víno. Člověk krevní skupiny A by se měl vyhnout hlavně tučnému masu a tučným mléčným výrobkům, pšenici a fazolím. Bude po nich přibírat na váze, naopak do popředí ústředního zájmu zhubnout, se mu tento fakt podaří s rostlinnými oleji, sójou, zeleninou a ananasem.

Krevní skupina B

Pro skupinu B platí obecné pravidlo konzumace červeného masa a zvěřiny, z bílého jen krůty a králíka. Vhodné jsou pro něj luštěniny, obiloviny, mléčné výrobky, ovoce a zelenina. Z nealkoholického pití káva a čaj, alkohol si mohou dopřát v podobě piva a vína.

Nevhodně vyhodnocenými potravinami je kukuřice, pšenice, čočka, sezam a pohanka. Ke snížení hmotnosti jim pomůže zvěřina, játra, vejce, zelenina, čaj a lékořice.

Krevní skupina AB

U krevní skupiny AB je povoleno jíst maso v podobě králíka, krůty, jehněčího, skopového a ryb. Co se týče mléčných výrobků tak je to hlavně tofu. Může i luštěniny, obiloviny, fazole, těstoviny, ovoce, zeleninu a ořechy. Přiznivé nealko pití je pro něj zelený čaj, káva, minerální vody, ovocné a zeleninové šťávy, z alkoholických nápojů poté víno a pivo. Tento člověk by se měl vyhnout konzumaci červeného masa, pohanky, kukuřice a semínek.

Krevní skupina 0

Lidé mající krevní skupinu 0 jsou šťastlivci. Mohou jíst jakýkoliv druh kvalitního masa s vysokým podílem bílkovin, dále ryby, ovoce, zeleninu i šťávu z ní připravenou nebo zelený čaj. Z alkoholu potom pivo a vína. Přibírat bude po obilovinách, pšenici, fazolích, čočce, zelí, květáku, růžičkové kapustě a pozor, vyhnout by se měl hořčici. K hubnutí mu pomohou mořské řasy, špenát, brokolice.

Související články:
Proteinová dieta
Dělěná strava - co jíst
Dělená strava
Listová zelenina

Přihlášení do klubu