Chcete vědět, jak nejrychleji zhubnout bez nežádoucího jojo efektu? Pierre Dukan pro vás sestrojil zajímavou dietu, při které nemusíte počítat kalorie. Navíc nebudete mít hlad, výběr potravin je velmi rozmanitý a pestrý!

Užitek z nadbytku bílkovin

Jedná se o hyperproteinovou dietu založenou na přírodních a zdravých způsobech. Jedině tímto způsobem si je člověk schopen udržet váhu bez nezdarů s výkyvy a dalšími tělesnými příznaky. Funguje na čtyrfázovém principu. V prvních dvou fázích zhubnete raketovou rychlostí, ale pozor, pro stabilizaci váhy je nutné dodržet i další dvě fáze - konsolidace (přidáváte postupně další potraviny, např. sýr a celozrnný chléb s porcí ovoce nebo zeleniny) a stabilizace, které není již tak striktně řízená. Můžete si tu dopřát i to, na co máte třeba chuť.

Rychlý úbytek hmotnosti je dán tím, že se řídíte určitými pravidly. Tělu se dostává vysokého přívodu čistých bílkovin z masa, ryb, vajec, atd. po dobu 10 dnů a v další fázi přibíráte i zeleninu (okurky, zelený salát, papriky, cukety, ale i houby - vše vlastní nízký obsah škrobů). Dosáhnete tak své vysněné váhy. Hlavní úlohou bílkovin v podobě ovesných otrub bojujete nepřímo i proti vzniku obezity!

Co vlastně budete konzumovat?

Dieta je založena na 100 potravinách, které tvoří 68 bílkovin a 32 druhů zeleniny. Tato skladba potravin se pro vás stane gurmánskou záležitostí. V jídelníčku se naučíte konzumovat hlavně maso - libové hovězí, vepřové, telecí, ale i játra, ryby, drůbež, atd. Oblíbíte si nízký obsah tuku, na chuti to není znát (šunka, krůtí a kuřecí maso, vejce). Mimo těchto živočišných bílkovin je potřeba tělu nabídnout i ty rostlinné, např. tofu, seitan a nízkotučné mléčné výrobky. Bylinky jsou povoleny, a co se týče tekutin, nejlepší je voda, ale i jiné nekalorické nápoje. Toto kouzlo objevily hlavně francouzské ženy, které jsou krásně štíhlé.