JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

recept na Raw stravu

Starý recept na Raw stravu

Jablka lze uchovat i dva roky, bez zavařování. Jsou čerstvá, chutná, jako pomazánku. Dát si směs na topinku je velmi zdravé a chutné.

Recept je z pod Lednického hradu

Hrad to byl kdysi mohutný. Původně zřejmě Templářský. Později se hradní páni živili únosy na Moravě a podobně. Nad hradem je velká skála, se schodištěm. Některé roky zde spadnou ze skály a zabijí se i dva turisté za léto. Nechtělo by to ferratu? Schodiště vede k pozorovatelně. Odtud bylo vidět do daleka. Okolní skály a podzemí budou možná duté. Když v kamenolomu na kopci odstřelili skálu, spadla dovnitř do kopce.

Rákocziho povstání

V pozdějších dobách hrad tvořil páteř Rákocziho povstání. Proti Rákoczimu se vyznamenalo například Valašsko - kloboucké městské dělostřelectvo. Dokázalo jeho armádu zahnat na útěk. Tím ho však naštvali a Rákoczi vtrhl na Moravu s ještě větší armádou. Klobučané volili – čestně padnout v boji, nebo zmizet v horách. Zvolili variantu 2. Rákoczi město Valašské Klobouky rozbořil. Asi 7 let pak bylo neobydlené. V pecích v domech bydlely lišky. K Rákoczimu se však nepřidal nikdy nedobytý Trenčianský hrad. Ten byl vždy císařský. Nakonec Rákocziho v bitvě císařští porazili, dodatečně oblehli, dobyli a do vzduchu vyhodili Lednický hrad. A Klobučané se mohli vrátit do svého města. V městském muzeu pak byla ještě šavle Rákocziho vojáků, a rozsekané dveře, jak se dobývali do domu na Zbořenisku. Tehdy je ale zahnalo „mohutné městské dělostřelectvo.“

No, bývalo dříve veselo, na Moravsko Slovenském pohraničí. Zpátky k vitamínům.

Léty prověřený  RAW recept z pod Lednického hradu

Vezmete 5 kg jablek. Nastrouháte na drsno.
Dáte do 4 litrové zavařovací sklenice.
Zalijete 0,5 l octa a 1 kg cukru.
Promícháte s 20 dkg křenu.
Nemusíte konzervovat, vydrží i 2 roky. Perfektně uchované vitamíny na zimu. Ideální, lehká večeře. A můžete večeřet jako hradní paní. Nebo páni?


Autor: Ing. Pavel Sýkora
Zdroj: www.masterenergy.cz

Související články:
Studny pro tepelná čerpadla mýty a pověry
RAW večeře
Ferraty v Alpách

Přihlášení do klubu