Zdraví

Krabičková dieta

Když se řekne krabičková dieta, mnoho z nás si pod tímto pojmem představí něco jiného. Krabičková dieta ani nemusí být přímo dieta. Jídlo z krabičky nemusí totiž primárně konzumovat lidé, kteří chtějí zhubnout, ale mohou jej konzumovat ti, kteří chtějí jídelníček obohatit zdravými pokrmy, chtějí si udržet váhu nebo jsou příliš zaneprázdnění.

Jednoduchý princip

Krabičková dieta spočívá v jednoduchém principu, kdy si objednáte tuto dietu a denně se vám bude dostávat celkem pěti jídel. Obvykle krabičkovou dietu společnosti vozí den dopředu. Nikam nemusíte chodit, o nic se starat, nakupovat, vymýšlet co uvařit a ještě navíc v kuchyni trávit několik hodin. Jídla budou vyvážená, chutná a navíc sestavená tak, abyste mohli zhubnout, do těla dostávali jen kvalitní potraviny s vitamíny, živinami a všemi látkami, které vaše tělo potřebuje.

Výhody krabičkové diety

Krabičkové diety vám přivezou až domů. Sestavují ji odborníci, takže obsahuje přiměřené množství kalorií, je relativně výživná, stará se o to, abyste zhubli bez jojo efektu. Výhodou je také vyvážený příjem sacharidů, tuků a bílkovin. Krabičková dieta se podřizuje vaší aktivitě, podle toho se vypočítávají také kalorie. Jde o skvělé ušetření času pro časově vytížené jedince, krabičky si můžete vzít všude sebou.

Nevýhody krabičkové diety

Pro někoho může být u krabičkové diety vyšší cena. U krabičkové diety jíte jídlo, které vám dovezou. Tedy nemůžete si vybírat z několika jídel, může se v krabičce objevit jídlo, které nemáte rádi či něco, na co máte alergii. Nepřizpůsobuje se vašemu zdraví, chutím a podobně.

Chcete-li však zhubnout a nemáte čas den dopředu vařit několik jídel a uschovávat je do krabičky, pak je krabičková dieta tím nejlepším řešením. Máte-li nějaké zdravotní omezení, je dobré se poradit s odborníky na hubnutí.