Zdraví

Výklad snů

Známe výklad 10 nejčastějších snů. Zdají se vám také?

Zdál se vám intenzivní sen, na který musíte stále myslet? Věřte, že nejste sami. Ve spánku sníme všichni. Většinu nočních příběhů zapomínáme, ale některé nám v paměti zůstanou. Během života se člověku zdá přibližně 100 tisíc různých snů. Zjistili jsme, že některé náměty snění jsou lidem společné. Jak je to možné? Je to pravděpodobně tím, že témata snů pramení z reálného života. Podívejte se, co se nejčastěji lidem zdá a co tyto představy znamenají. Možná objevíte skrytý význam vlastního snu.

Nejčastější sny a jejich význam

1. Létání

Jedním z nejčastějších námětů snění je létání. Pokud se vám také zdá, že se vznášíte, může to být projevem útěku od starostí, od reality. Další možný výklad tohoto snu může souviset s kreativitou a uměleckou svobodou. Pokud při létání ve snu pociťujete strach, může to znamenat, že něco nemáte pod kontrolou.

2. Řízení auta

Řízení auta může reflektovat řízení vašeho života směrem do budoucnosti. Pokud si řízení ve snu užíváte a máte ho pod kontrolou, bude to pravděpodobně znamenat, že máte pod kontrolou také svůj skutečný život. Naopak neovladatelná jízda může promítat váš pocit, že nemáte život ve vlastních rukou.

3. Pronásledování

Pravděpodobně nejčastější noční můrou je, že vás někdo nebo něco pronásleduje. Takový sen může být interpretován jako podvědomý strach z vlastního selhání nebo neúspěchu. Možná se v reálném životě něčemu vyhýbáte a ono vás to v honí noci.

4. Test nebo zkouška

Návrat do školních let, zkouška, kterou nedokážete zdolat. Takový sen může odrážet stres, který prožíváte v reálném životě. Jiný skrytý význam může souviset s nízkým sebevědomím s konkrétními okolnostmi. Dost možná si v něčem nevěříte a bojíte se toho. Možná je to strach z ponížení, nebo že někdo odhalí něco, co se snažíte skrývat.

5. Vypadávání zubů

Kontrolujete po probuzení, zda jsou všechny vaše zuby na svém místě? Sen o vypadávání zubů může souviset s nízkým sebevědomím nebo pocity bezmocnosti. Případně může také odrážet problémy v komunikaci. Možná byste chtěli něco říct, ale neřekli jste to. Současně může jít také o strach ze ztráty, například peněz, práce nebo mládí.

6. Nahota

Zdálo se vám, že jste se ocitli na veřejnosti bez oblečení? Možná se ve snu projektuje vaše zranitelnost, nejistota nebo stydlivost. Možná se obáváte odhalení pravdy. Pokud si ve snu svou nahotu užíváte, jste sebevědomí a cítíte se úspěšně a dobře.

7. Pád

Pád z výšky je dalším častým snem. Nejspíše má souvislost s nejistotami v životě. Pád představuje moment, kdy byste měli nechat věci plynout. Přestaňte se trápit věcmi, které nemůžete ovlivnit.

8. Vidět někoho slavného

Pokud ve snu vidíte nebo se přímo setkáte s nějakou slavnou osobností či dokonce celebritou, může to znamenat, že hledáte uznání, pochvalu a toužíte po pocitu důležitosti. Pokud se vám tento sen zdá opakovaně, může to znamenat až posedlost úspěchem.

9. Hledání toalety

Nemůžete ve snu najít záchod? Pravděpodobně to souvisí s vašimi skutečnými biologickými potřebami. Někdy se ale tento sen objevuje i z jiného důvodu. Může reflektovat problém s potlačováním svých názorů či pocitů. V takovém případě se potřebujete vyjádřit. Možná si toužíte splnit své sny.

10. Smrt

Pokud se vám zdá o smrti, nemusí to znamenat nic špatného. Naopak, jedná se o začátek něčeho nového. Třeba vás čeká nová kariéra, změna, nový život. Snad procházíte určitou osobnostní transformací.

Z vědeckého hlediska jsou sny vedlejším produktem, který vzniká během noční aktivity mozku a paměti. Během spánku zpracováváme události a zážitky z předešlého dne. Odborníci neradi přikládají snům konkrétní význam, přesto jsou výše uvedené interpretace považovány za možné a pravděpodobné.

Zdroj: Lottoland