JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение

Zdraví

Citróny

Čím jsou citrón a mikrovlnka vzájemně prospěšné?

Jedno přísloví říká „When life gives you lemons, make lemonade“ (když ti život dá citróny, udělej limonádu) anebo očisti mikrovlnou troubu! Víte, co dokáže mikrovlnka s citróny a citrón s mikrovlnkou?

Mikrovlnka vs. Citron

Jednoduchý trik – dejte citrón do mikrovlnné trouby. Zahřejte. Ovoce bude poddajnější a bude snadnější ho stlačit. Ve finále budete sklízet více šťávy. Tento šikovný postup můžete aplikovat na všechny druhy citrusů a utvořit si jednoduše džus se spoustou vitamínů.

Chcete-li z ovoce dostat opravdu maximum, nechte jej v mikrovlnce 10 – 30 sekund podle velikosti. Po vyjmutí nechte vychládnout, rozkrojte a použijte ruční odšťavňovač a vytlačte do poslední kapky.

Citron vs. Mikrovlnka

Pára z citrónové vody dokonale vyčistí usazenou špínu ve vaší mikrovlnné troubě. Položte nakrájený citrón na plátky do misky a do půlky ji naplňte vodou. Zapněte mikrovlnku na 4 minuty a poté nechte ještě 5 minut uzavřená dvířka. Páry z citrónů bude působit, uvolní se a vypláchne zaschlé potraviny. Vy pak jen setřete hadříkem vnitřek trouby. Citrónová pára kromě toho i zneutralizuje zápach v troubě.

Přihlášení do klubu