JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
Jak pečovat o ruce

Jak pečovat o ruce

Ruce si zaslouží naší pozornost. Jsou částí těla stejně jako obličej. Zatímco obličej pravidelně čistíme a staráme se o pokožku celého těla tím, že na ni nanášíme hedvábnou konzistenci tělových mlék, ruce jako bychom opomíjeli.

Jsou to právě ony, které volají SOS, protože jim schází hydratace a výživa.

První nás logicky napadne krém

V péči o ruce tak zřejmě všechny napadne krém, ale s jeho výběrem si leckdy nevíme rady. Drtivá většina krémů totiž nádherně voní, ale jejich roztírání a funkce není taková, jak bychom očekávali. Mastná pokožka rukou je navíc hodně nepříjemná a struktura vazelíny nikoho neohromí. Ve světě kosmetiky mají své výsostné místo krémy na ruce přírodního rázu. V bio kvalitě, která v sobě ukrývá řadu cenných vitamínových složek a esenciálních olejů, vedle nesáhneme. Hydratační krémy pokožku rukou krásně zjemní a vyhladí.

Krém není všechno zlato, co se třpytí

Před použitím krémů existuje na ruce i kosmetika, která je zbaví odumřelých kožních buněk, jsou to např. peelingy. Účinkují podobně jako na pokožce celého těla. Jestli používáte sprchové peelingy, tak už víte, o čem je řeč. Abrazivní technikou se ruce promění k nepoznání a jsou připraveny z krému vstřebat daleko více účinných látek ke svému prospěchu.

Ruce si krásně masírujte, prokrvíte jejich cirkulaci, k zesílení účinnosti nočních krémů jsou k dispozici speciální kosmetické rukavice. Přes noc vaše ruce fungují jako houba, nasají do sebe potřebné látky a ráno jsou mnohem hladší, ale také vyživené.

Dalším nesmírně důležitým pomocníkem k péči o ruce je olej, pár kapek olivového oleje rozetřít v dlaních a po suchých rukou není ani památky. Dá se použít na sucho, ale i do lázně, tam se krásně rozvoní a uvolní silice. Jako balzám na ruce i duši působí mandlový olej, který je zkrátka jedinečný.

A na závěr bychom si měli pamatovat, že čím více si ruce myjeme, tím je i snáze vysušujeme. Krémová hydratační mýdla tomuto procesu preventivně brání již před nanášením krému. Ruku v ruce s péčí o pleť kráčí i vizitka nehtů. Zvolte jim vhodnou manikúru.

Přihlášení do klubu