JXTC Urban Life - шаблон joomla Продвижение
oblečení

Jak si zvolit správné oblečení a doplňky pro různé příležitosti a styly

Oblečení a doplňky jsou důležitou součástí našeho vzhledu, osobnosti a nálady. Správně zvolené oblečení a doplňky nám mohou dodat sebevědomí, eleganci a styl. Naopak špatně zvolené oblečení a doplňky nám mohou ubrat na atraktivitě, pohodlí a spokojenosti. Jak si tedy zvolit správné oblečení a doplňky pro různé příležitosti a styly? V tomto článku vám nabídneme několik tipů a rad, jak to udělat.

Znáte svůj typ postavy a obličeje?

Prvním krokem k výběru správného oblečení a doplňků je znát svůj typ postavy a obličeje. Každá žena je jiná a má jiné proporce, tvary a barvy. Proto je důležité vědět, co vám sluší a co naopak zakrývá vaše přednosti a zdůrazňuje vaše nedostatky.

Typ postavy

Obecně se rozlišují tyto typy postavy:

Písmeno H: Tento typ postavy je charakteristický rovnými liniemi, malým nebo žádným výrazem pasu, úzkými boky a rameny ve stejné šířce. Ženy s tímto typem postavy by měly volit oblečení, které vytváří iluzi křivek, jako jsou šaty se záhyby, sukně s rozparky, kabáty s páskem, atd. Měly by se vyhýbat oblečení, které je příliš volné nebo příliš těsné, které ztrácí proporce. Doplňky by měly být decentní a nenápadné, jako jsou náušnice, náhrdelníky, šály, atd.

Písmeno A: Tento typ postavy je charakteristický úzkými rameny, výrazným pasem a širokými boky a stehny. Ženy s tímto typem postavy by měly volit oblečení, které zdůrazňuje horní část těla a odvádí pozornost od dolní části, jako jsou halenky s límečkem, sako s ramínky, šaty s výstřihem, atd. Měly by se vyhýbat oblečení, které je příliš objemné nebo příliš krátké, které zvětšuje boky a stehna. Doplňky by měly být výrazné a nápadné, jako jsou náušnice, náhrdelníky, brože, atd.

Písmeno V: Tento typ postavy je charakteristický širokými rameny, malými prsy, úzkým pasem a úzkými boky a nohama. Ženy s tímto typem postavy by měly volit oblečení, které vyvažuje proporce mezi horní a dolní částí těla, jako jsou šaty se zvonovou sukní, kalhoty s rozšířenou nohavicí, kabáty s límcem, atd. Měly by se vyhýbat oblečení, které je příliš těsné nebo příliš široké, které zvýrazňuje ramena a zmenšuje boky. Doplňky by měly být jednoduché a decentní, jako jsou náramky, prsteny, pásky, atd.

Písmeno X: Tento typ postavy je charakteristický vyváženými proporcemi, výrazným pasem, plnými prsy a boky a štíhlými nohama. Ženy s tímto typem postavy by měly volit oblečení, které zdůrazňuje jejich křivky a tvar, jako jsou šaty s přiléhavou siluetou, sukně s pasem, topy s výstřihem, atd. Měly by se vyhýbat oblečení, které je příliš volné nebo příliš těsné, které ztrácí jejich tvar. Doplňky by měly být harmonické a ladící, jako jsou náušnice, náhrdelníky, šály, atd.

Typ obličeje

Obecně se rozlišují tyto typy obličeje:

Oválný: Tento typ obličeje je považován za ideální, protože je vyvážený a harmonický. Ženy s tímto typem obličeje mohou nosit téměř jakékoliv oblečení a doplňky, protože jim vše sluší. Měly by se jen vyhýbat oblečení a doplňkům, které jsou příliš extrémní nebo nevhodné pro danou příležitost.

Oblý: Tento typ obličeje je charakteristický kulatými liniemi, plnými tvářemi a bradou. Ženy s tímto typem obličeje by měly volit oblečení a doplňky, které opticky prodlužují a zužují obličej, jako jsou šátky, šály, náhrdelníky s přívěsky, náušnice s dlouhými řetízky, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům, které zvětšují a zkracují obličej, jako jsou kulaté límečky, roláky, náušnice s kruhy, atd.

Čtvercový: Tento typ obličeje je charakteristický rovnými liniemi, širokým čelem, lícními kostmi a bradou. Ženy s tímto typem obličeje by měly volit oblečení a doplňky, které změkčují a zaoblení obličej, jako jsou šátky, šály, náhrdelníky s korálky, náušnice s ovály, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům, které zdůrazňují a zesilují obličej, jako jsou čtvercové límečky, roláky, náušnice s čtverci, atd.

Srdcovitý: Tento typ obličeje je charakteristický širokým čelem, vysokými lícními kostmi a úzkou bradou. Ženy s tímto typem obličeje by měly volit oblečení a doplňky, které vyvažují proporce mezi horní a dolní částí obličeje, jako jsou šátky, šály, náhrdelníky s přívěsky, náušnice s kapičkami, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům, které zvětšují a zmenšují obličej, jako jsou kulaté límečky, roláky, náušnice s kruhy, atd.

Znáte svůj barevný typ?

Barevný typ: Třetím krokem k výběru správného oblečení a doplňků je znát svůj barevný typ. Každá žena má jinou barvu pleti, vlasů a očí, která ovlivňuje, jaké barvy jí sluší a jaké naopak působí nepřirozeně nebo nevýhodně. Obecně se rozlišují čtyři základní barevné typy:

Jarní typ: Tento typ je charakteristický světlou a teplou barvou pleti, zlatavými nebo medovými odstíny vlasů a modrými, zelenými nebo jantarovými očima. Ženy s tímto typem by měly volit oblečení a doplňky v teplých a světlých barvách, jako jsou žlutá, oranžová, růžová, zelená, béžová, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům v chladných a tmavých barvách, jako jsou modrá, fialová, černá, šedá, atd.

Letní typ: Tento typ je charakteristický světlou a studenou barvou pleti, popelavými nebo platinovými odstíny vlasů a modrými, šedými nebo zelenými očima. Ženy s tímto typem by měly volit oblečení a doplňky v chladných a světlých barvách, jako jsou modrá, fialová, růžová, zelená, bílá, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům v teplých a tmavých barvách, jako jsou žlutá, oranžová, červená, hnědá, černá, atd.

Podzimní typ: Tento typ je charakteristický tmavou a teplou barvou pleti, hnědými nebo kaštanovými odstíny vlasů a hnědými, zelenými nebo zlatými očima. Ženy s tímto typem by měly volit oblečení a doplňky v teplých a tmavých barvách, jako jsou hnědá, oranžová, červená, zelená, zlatá, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům v chladných a světlých barvách, jako jsou modrá, fialová, růžová, bílá, stříbrná, atd.

Zimní typ: Tento typ je charakteristický tmavou a studenou barvou pleti, černými nebo tmavě hnědými odstíny vlasů a modrými, šedými nebo hnědými očima. Ženy s tímto typem by měly volit oblečení a doplňky v chladných a tmavých barvách, jako jsou modrá, fialová, červená, zelená, černá, atd. Měly by se vyhýbat oblečení a doplňkům v teplých a světlých barvách, jako jsou žlutá, oranžová, růžová, béžová, zlatá, atd.

Pokud si nejste jisti, jaký je váš barevný typ, můžete si nechat poradit od odborníka, který vám pomůže určit vaše dominantní barvy a doporučit vám, jaké barvy vám sluší a jaké byste měli vynechat. Nebo se můžete řídit svým instinktem a zkušeností, které barvy vám dělají dobře a které naopak.

Znáte svůj osobní styl?

Dalším krokem k výběru správného oblečení a doplňků je znát svůj osobní styl. Každá žena má jiný vkus, osobnost a náladu, které ovlivňují, jaké oblečení a doplňky si vybírá a jak se cítí v nich. Proto je důležité vědět, co vám vyhovuje a co vám vyjadřuje vaši jedinečnost. Obecně se rozlišují tyto základní styly:

Klasický: Tento styl je charakteristický jednoduchostí, elegancí a kvalitou. Ženy s tímto stylem preferují oblečení a doplňky v neutrálních barvách, jako jsou černá, bílá, šedá, béžová, atd. Volí oblečení a doplňky s klasickými střihy, materiály a vzory, jako jsou kostýmy, saka, halenky, sukně, kalhoty, kabáty, šály, perly, atd. Tento styl je vhodný pro formální a profesionální příležitosti, jako jsou schůzky, obchodní jednání, plesy, atd.

Romantický: Tento styl je charakteristický něžností, ženskostí a fantazií. Ženy s tímto stylem preferují oblečení a doplňky v pastelových barvách, jako jsou růžová, fialová, modrá, zelená, atd. Volí oblečení a doplňky s romantickými detaily, materiály a vzory, jako jsou šaty, sukně, topy, krajky, volány, květiny, srdce, atd. Tento styl je vhodný pro neformální a zábavné příležitosti, jako jsou rande, večírky, nákupy, atd.

Sportovní: Tento styl je charakteristický pohodlím, praktičností a aktivitou. Ženy s tímto stylem preferují oblečení a doplňky v jasných barvách, jako jsou červená, žlutá, oranžová, zelená, atd. Volí oblečení a doplňky s sportovními střihy, materiály a vzory, jako jsou mikiny, trička, legíny, kraťasy, bundy, tenisky, kšiltovky, atd. Tento styl je vhodný pro volnočasové a rekreační příležitosti, jako jsou sport, cestování, procházky, atd.

Moderní: Tento styl je charakteristický originalitou, odvahou a trendy. Ženy s tímto stylem preferují oblečení a doplňky v kontrastních barvách, jako jsou černá, bílá, červená, modrá, atd. Volí oblečení a doplňky s moderními střihy, materiály a vzory, jako jsou šaty, sukně, topy, kožené, kovové, geometrické, atd. Tento styl je vhodný pro módní a kulturní příležitosti, jako jsou módní přehlídky, výstavy, koncerty, atd.

Myslím, že vám tyto rady pomohou najít váš osobní styl oblečení a doplňků pro každou příležitost.

Přihlášení do klubu